لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۳

آمریکا و هم‌پیمانانش به سرکوب خونین و خشونت دولتی در ایران واکنش نشان می‌دهند


ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا
ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز جمعه در واکنش به برخورد جمهوری اسلامی با تظاهرکنندگان یک گام فراتر از روزهای پیش رفت و آن را «خشونت دولتی علیه زنان» توصیف کرد.

ودانت پاتل در پاسخ به پرسش خبرنگار صدای آمریکا اعلام کرد که به هماهنگی با متحدان و هم‌پیمانان خود برای چگونگی واکنش به «سرکوب خونین» معترضان و «خشونت دولتی» علیه زنان، ادامه خواهد داد.

او به نقل از گروه‌های معتبر حقوق بشری افزود: «دولت ایران تاکنون، بیش از یک‌صد نفر را در سرکوبی خونین، کشته است.»

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین درباره اقدام احتمالی آمریکا برای لغو عضویت ایران در «کمیسیون سازمان ملل درباره زنان» در پی اعتراضات اخیر و سرکوب شدید حکومت، عضویت ایران در چنین نهادی را مضحک خواند.

پاتل، عضویت ایران در کمیسیون‌‌‌های خاص سازمان ملل را هم وحشتناک دانست و افزود: «ما همیشه گفته‌ایم که ایران یکی از بدترین کشورهای ناقض حقوق بشر است. ما به روشنی همراه با جامعه جهانی ، سرکوب زنان در ایران و خشونت علیه معترضان را محکوم کرده‌ایم و همراه با ۵۴ کشور در شورای حقوق بشراز ایران خواسته‌ایم سرکوب را متوقف کند.»

  • 16x9 Image

    گیتا آرین

    خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG