لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۴

وزیر دفاع آمریکا استراتژی مبارزه با داعش را تشریح کرد


وزیر دفاع آمریکا استراتژی مبارزه با داعش را تشریح کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

وزیر دفاع آمریکا، اشتون کارتر، می گوید مهمترین خط دفاعی علیه پیکار جویان گروه «دولت اسلامی» (داعش)، تشکیل دولتی نیرومندتر و فراگیرتر در عراق است.

اشتون کارتر این نظر را روز چهارشنبه در توضیحاتی در جلسه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا ابراز داشت و گفت تشکیل دولتی نیرومندتر و فراگیرتر در عراق، تنها راه کسب حمایت در میان نیروها و مردم محلی است که برای پیشرفت در نبرد علیه افراط گرایی لازم است.

کارتر گفت کوشش های دیگر، محروم ساختن پیکارجویان از محلی امن در منطقه خاورمیانه، تقویت جمع آوری اطلاعات در باره دولت اسلامی، مقابله با پیام پیکارجویان، و مسدود کردن جریان ورود نیروهای خارجی به منطقه را شامل می شود.

کارتر گفت حملات هوایی ائتلاف علیه گروه «دولت اسلامی» در عراق و سوریه ، نتایج روشنی در محدود ساختن آزادی حرکت پیکارجویان و جلوگیری از کوشش های آن برای تقویت پیکارجویان ببار آورده است.

وزیر دفاع آمریکا این ارزیابی را یک هفته پس از آن که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برنامه هایی را برای اعزام تعداد بیشتری از نیروهای آمریکا جهت کمک به نیروهای عراقی و راهنمایی آنها اعلام کرد، ارائه داد.

۴۵۰ مربی دیگر نظامی آمریکایی به عنوان بخشی از کوشش برای تقویت نیروهای عراقی در پس گرفتن شهر رمادی و مناطق دیگر از گروه دولت اسلامی، در استان انبار مستقر خواهند شد.

رئیس جمهوری آمریکا برابر پیشنهادهای منتقدان برای اعزام نیروهای زمینی آمریکایی به جنگ عراق، ایستادگی کرده است.

در جلسه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان، ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد نیروهای مسلح آمریکا نیز حضور داشت.

در این میان، پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، در جدیدترین گزارش در باره حملات هوایی ائتلاف روز چهارشنبه گفت هواپیماها به چهار حمله در سوریه و هفت حمله در عراق دست زدند.

XS
SM
MD
LG