لینکهای قابل دسترسی

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۰

کُردهای مورد حمایت آمریکا محاصره مناطق تحت کنترل اسد را تشدید کردند


نیروهای کُرد سوریه‌ای
نیروهای کُرد سوریه‌ای

نیروهای کُرد مورد حمایت آمریکا روز پنجشنبه اعلام کردند محاصره مناطق تحت کنترل دولت سوریه در شمال شرق این کشور را تشدید کرده‌اند.

بر اساس بیانیه نیروهای دموکراتیک سوریه، حدود ١٠ دفتر دولتی از بخش‌های مالی محلی گرفته تا غلات و آموزش و پرورش در منطقه‌ای در قلب شهر قامیشلی از تصرف دولت سوریه خارج شده‌اند.

به گزارش رویترز، همچنین برای ششمین روز متوالی از ورود گندم و سوخت به یک منطقه تحت کنترل نیروهای بشار اسد در شهر حسکه جلوگیری شده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه بزرگراه منتهی به فرودگاه قامیشلی را نیز که تحت کنترل دولت است، مسدود کرده‌اند. آنها این اقدام را واکنش به محاصره محله عمدتا کُردنشین شیخ مقصود در شمال حلب از سوی دولت خواندند.

یک تحلیلگر سوری نزدیک به نیروهای کُرد به خبرگزاری رویترز گفته که دولت سوریه با جلوگیری از ورود مواد غذایی به محله شیخ مقصود در تلاش است کُردها را تحت فشار سیاسی قرار دهد.

بشار اسد طی دو سال گذشته نیروهای کُرد را به «خیانت» و کمک به واشنگتن جهت کنترل نفت و گندم سوریه متهم کرده است. اتهام دیگر دولت سوریه علیه کُردها جدایی‌خواهی و استقلال‌طلبی است. کُردها اما این اتهامات را رد می‌کنند.

XS
SM
MD
LG