لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۹

یک دستگاه بازی ویدیویی «نینتندو» شاید تا ۱۰ هزار دلار به فروش رود


اسکات آموس (همراه با خانواده) گفت با پول فروش «نینتندو» به پارک تفریحی «دیزنی وورلد» سفر خواهند کرد.
اسکات آموس (همراه با خانواده) گفت با پول فروش «نینتندو» به پارک تفریحی «دیزنی وورلد» سفر خواهند کرد.

یک دستگاه بازی ویدیویی «نینتندو» ساخت ۱۹۸۷، که بیش از سی سال در یک جعبه باز نشده و دست نخورده مانده است، در حراجی آنلاین شاید به قیمت ۱۰ هزار دلار به فروش برسد.

به گزارش آسوشیتدپرس، اسکات آموس این جعبه باز نشده دستگاه مدل «کید ایکاروس» نینتندو را، که بیش از سه دهه پیش به قیمت ۳۸.۴۵ دلار خریداری شده بود، همراه با رسید خرید در یک کیسه پلاستیکی در انبار خانه دوران کودکیش در ایالت نوادا پیدا کرده است.

اسکات آموس که در شهر رینو در ایالت نوادا زندگی می کند به یک روزنامه محلی گفت که فکر می کرد ارزش این دستگاه تنها دویست یا سیصد دلار باشد.

ولی به گفته ولری مک‌لکی، مدیر ارسال بازی‌های ویدیویی در حراجخانه «هریتج آکشنز»، این مدل نینتندو یکی از نادرترین بازی هایی است که ممکن است بتوان آن را در جعبه باز نشده، آن هم با چنین کیفیت خوبی، پیدا کرد. وی گفت تنها شاید ده نمونه از این دستگاه در دست کلکسیونرهای بازی های ویدیویی قدیمی باشد.

نینتندو «کید ایکاروس» ۱۹۸۷
نینتندو «کید ایکاروس» ۱۹۸۷

اگر حراج آنطور که انتظار می رود پیش رود، آقای آموس و خانواده اش ۱۰ هزار دلار دریافت خواهند کرد. آقای آموس گفت: «من یک خواهر بزرگ‌تر هم دارم. ما این مبلغ را ۵۰ – ۵۰ تقسیم می کنیم. قرار گذاشته‌ایم با این پول ماه آینده به [پارک تفریحی] «دیزنی وورلد» بریم.»

این دستگاه روز پنجشنبه به صورت آنلاین به حراج گذاشته می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG