لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۵

حمله گروهی ناشناس به تحصن‌کنندگان مقابل سفارت ایران در برلین


تجمع بزرگ ایرانیان در برلین، ۳۰ مهر ۱۴۰۱
تجمع بزرگ ایرانیان در برلین، ۳۰ مهر ۱۴۰۱

بامداد یکشنبه هشتم آبان گروهی که گفته می‌شود از حامیان جمهوری اسلامی بودند، به محل تحصن ایرانیان در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در برلین حمله کردند و تحصن‌کنندگان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

بابک منظمی که در این درگیری از ناحیه کمر آسیب دیده و دربیمارستان دوران نقاهت را می‌گذراند با انتشار فایل صوتی گفته است که ضاربان پنج نفر بودند که به کانکس محل تحصن آنها حمله کرده و به هنگام فرار با نشان دادن اسلحه سوار پورشه سیاه‌رنگ شدند.

سعید آقاجان یکی ديگر از شاهدان عینی این حادثه در گفت‌وگویی، از پیگیری پرونده از سوی پلیس جنایی آلمان خبر داده است. به گفته او، یکی از افراد به شدت زخمی شده و احتمال خونریزی داخی وجود دارد. یک نفر دیگر نیز از ناحیه پا و خود آقای آقاجان از ناحیه آرنج دست زخمی شده‌اند.

با گذشت هفت هفته از آغاز اعتراضات ضدحکومتی به دنبال کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد، سرکوب معترضان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی شدت گرفته است. طی این مدت، اتحادیه اروپا، ایالات متحده، و کانادا تحریم‌های گسترده‌ای علیه نهادها و اشخاص بلندپایه حکومت ایران وضع کردند.

قطع روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی و بستن سفارتخانه‌های ایران در اتحادیه اروپا از خواسته‌های معترضان ایرانی در خارج از کشور است.

پیشتر پیتر استانو، سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا خطاب به جمهوری اسلامی گفته بود که «به جای تمرکز بر انتقام‌جویی سیاسی و تحریم‌ها»، «آزادی‌های اساسی» مردم ایران را تضمین کند.

XS
SM
MD
LG