لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۱

بازگشت استادان «بازنشسته» به علامه طباطبایی


حسین سلیمی، سرپرست جدید دانشگاه علامه طباطبایی می گوید شماری از استادان این دانشگاه که «بازنشسته» شده بودند، به این دانشگاه بازگشته و فعالیت خود را آغاز کرده اند.

آقای سلیمی روز سه شنبه به خبرگزاری مهر گفت این استادان «هیچ مشکلی هم در هیچ زمینه ای نداشتند.» او گفت «آمار دقیقی» از تعداد این استادان ندارد.

حسین سلیمی، با حکم جعفر توفیقی، سرپرست وزارت علوم سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی شد.

پیش از این با دستور حجت الاسلام صدر الدین شریعتی که در دوران محمود احمدی نژاد به ریاست این دانشگاه رسیده بود، بسیاری از استادان دانشگاه از کار برکنار شده بودند.

صدر الدین شریعتی پس از برکناری از ریاست دانشگاه از آنچه بازنشسته کردن استادان دانشگاه خواند دفاع کرد و شماری از آنها را از جمله به داشتن «روابط غیر اخلاقی» متهم کرد.

مخالفان می گویند صدرالدین شریعتی استادانی که از سیاست های دولت محمود احمدی نژاد یا دستگاه های حکومتی انتقاد کرده بودند را با اتهامات مختلف به اجبار بازنشسته می کرد.

سایت خرداد به نقل از حمیدرضا آیت اللهی، استاد فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی می نویسد صدر الدین شریعتی «ظلم های بیشماری» به دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه کرده است.

نمایندگان محافظه کار در مجلس شورای اسلامی پس از برکناری صدر الدین شریعتی از ریاست دانشگاه علامه طباطبایی جعفر توفیقی را تهدید کردند که به او رای اعتماد نخواهند داد.

منتقدان، صدرالدین شریعتی را متهم می کنند که در روزهای آخر عمر دولت محمود احمدی نژاد دستور استخدام بیش از ۱۰۰ نفر را به عنوان عضو هیئت علمی در این دانشگاه صادر کرد.

به نوشته روزنامه شرق مهرداد بذرپاش، از نزدیکان پیشین محمود احمدی نژاد یکی از این افراد بوده است. شرق می نویسد مهرداد بذرپاش با معدل کمتر از ۱۳ فارغ التحصیل شده است.

تفکیک جنسیتی، حذف پذیرش دختران در برخی از رشته های دانشگاهی، بازنشسته کردن شماری از استادان دانشگاه و ستاره دار کردن دانشجویان منتقد و محدود کردن فعالیت های سیاسی در دانشگاه از جمله اقداماتی است که مخالفان صدرالدین شریعتی به او نسبت می دهند.
XS
SM
MD
LG