لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۳

پس از انتقاد سازمان ملل از دولت سوریه، کمک‌های غذایی به منطقه غوطه رسید


آژانس امور انساندوستانه سازمان ملل و صلیب سرخ بین الملل موفق شدند روز دوشنبه به غوطه شرقی دسترسی و به ساکنان آن امدادرسانی کنند.
آژانس امور انساندوستانه سازمان ملل و صلیب سرخ بین الملل موفق شدند روز دوشنبه به غوطه شرقی دسترسی و به ساکنان آن امدادرسانی کنند.

نمایندگی سازمان ملل متحد در سوریه روز دوشنبه اعلام کرد یک محموله از کمک‌های غذایی اضطراری را بین حدود ۴۰ هزار نفر از ساکنان مناطق تحت محاصره در حومه دمشق پایتخت سوریه پخش کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آژانس امور انساندوستانه سازمان ملل و صلیب سرخ بین الملل موفق شدند به غوطه شرقی، که تحت محاصره نیروهای دولتی است، دسترسی و به ساکنان آن امدادرسانی کنند.

با این حال، کسانی که امروز موفق به دریافت کمک‌های بشردوستانه شده‌اند حتی یک هشتم حدود ۳۵۰ هزار نفری را که در آن منطقه تحت محاصره گرفتار شده و نیاز به کمک های فوری دارند، تشکیل نمی‌دهند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه از دولت بشار اسد بابت محاصره این مناطق انتقاد کرده و با «اضطراری» خواندن وضعیت، خواستار فراهم شدن امکان ارسال کمک‌ غذایی و دارویی به آن منطقه شده بود.

نیروهای دولتی سوریه اغلب مانع امدادرسانی بین المللی به این مناطق می‌شوند و آخرین بار که سازمان الملل توانست به غوطه شرقی دسترسی پیدا کند یک ماه پیش بود؛ که توانست تنها به ۲۵ هزار نفر کمک فوری ارائه کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG