لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۸

اعتراض مقام‌های آمریکایی به تصویب قطعنامه سازمان ملل درباره اسرائیل


به دنبال تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر پایان دادن به شهرک‌سازی های اسرائیل در سرزمین های اشغالی فلسطینی ها، مقامات آمریکا بیانیه هایی در واکنش به این تصمیم شورای امنیت نشان دادند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، در پیامی توئیتری به تصمیم شورای امنیت واکنش نشان داده و نوشت «درباره سازمان ملل، چیزها پس از بیستم ژانویه متفاوت خواهد بود.»

از بیست ژانویه (اول بهمن)، آقای ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا رسما کار خود را آغاز خواهد کرد.

تصویب قطعنامه شورای امنیت برای پایان دادن به شهرک‌سازی های اسرائیل در سرزمین های فلسطینی ها در حالی صورت گرفت که روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، از دولت آقای اوباما خواسته بود تا با وتوی این قطعنامه از دولت اسرائیل دفاع کند.

پال رایان، سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا، در واکنش به عدم وتوی قطعنامه شورای امنیت از سوی کابینه اوباما گفت «این مطلقا شرم آور است. رأی امروز ضربه ای است به صلح و زمینه ای خطرناک برای تلاش های دیپلماتیک بیشتر برای ایزوله کردن و اهریمن جلوه دادن اسرائیل. دولت جمهوریخواه متحد ما تلاش خواهد کرد تا این صدمه را که توسط کابینه (اوباما) وارد شده جبران کرده و اتحاد خود با اسرائیل را بازسازی کند.»

جان مک‌کین، سناتور جمهوریخواه از ایالت آریزونا نیز در واکنش به تصمیم روز جمعه شورای امنیت گفت این قطعنامه درباره شهرک سازی های اسرائیل «نشانه فصل شرم‌آور دیگری» در تاریخ سازمان ملل در رابطه با اسرائیل است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG