لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۰

آمریکا در آستانه نشست ویژه شورای حقوق بشر: کماکان پشتیبان مردم ایران هستیم


ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا
ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در آستانه برگزاری نشست ویژه حقوق بشر برای بررسی سرکوب معترضان و شرایط حقوق بشر در ایران گفت: «آمریکا کماکان پشتیبان مردم ایران است.»

هفته آینده قرار است سرکوب اعتراضات سراسری و وضعیت حقوق بشر در ایران در نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل بررسی شود. بنا به اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، دولت جو بایدن با برگزاری این جلسه موافق است.

ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، چهارشنبه در کنفرانس خبری روز گفت:« این جلسه روز ۲۴ نوامبر، برابر با ۳ آذر ماه، برگزار خواهد شد.»

او تشکیل چنین جلسه‌ای را «بسیار ضروری» خواند و افزود که قرار است «به وخیم شدن شرایط حقوق بشر در ایران بخصوص در رابطه با زنان، دختران، و کودکان بپردازد.»

پیش‌نویس قطعنامه‌ای برای پایان این جلسه یک روزه تهیه شده است. در این متن پیشنهاد تشکیل یک گروه حقیقت‌یاب داده شده و از جمهوری اسلامی می‌خواهد اجازه دهد گروهی به ایران برود و با آن همکاری کند.

جمعه، ۲۰ آبان، آلمان و ایسلند به نمایندگی از طرف ده ها کشور برگزاری چنین جلسه ای را درخواست کردند.

  • 16x9 Image

    گیتا آرین

    خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG