لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۹

رئیس برنامه جهانی غذا: برای مقابله با گرسنگی در جهان به میلیاردها دلار نیاز است


دیوید بیزلی، رئیس برنامه جهانی غذای سازمان ملل (آرشیو)
دیوید بیزلی، رئیس برنامه جهانی غذای سازمان ملل (آرشیو)

رئیس برنامه جهانی غذای سازمان ملل، هشدار داد که بدون داشتن میلیاردها دلار بودجه بیشتر برای تغذیه میلیون‌ها انسان گرسنه، جهان در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده شاهد افزایش تعداد کودکان و بزرگسالان گرسنه، بی‌ثباتی کشورها، و مهاجرت‌های گسترده خواهد بود.

به گزارش آسوشیتدپرس به نقل از سازمان ملل متحد، دیوید بیزلی روز جمعه، از افزایش بودجه ایالات متحده و آلمان در سال گذشته تقدیر کرد و از چین، کشورهای حاشیه خلیج فارس، افراد میلیاردر و سایر کشورها خواست که بودجه خود را در این نواحی «به سرعت افزایش دهند.»

فرماندار سابق کارولینای جنوبی گفت «بسیار نگران» است که برنامه جهانی غذا نتواند حدود ۲۳ میلیارد دلاری را که امسال برای کمک به ۳۵۰ میلیون نفر در ۴۹ کشور - که به شدت به غذا نیاز دارند - تعیین شده، برآورده کند.

بیزلی گفت که برنامه غذای جهانی سال گذشته در بحران مشابهی قرار داشت، اما خوشبختانه توانست ایالات متحده و آلمان را متقاعد کند که بودجه خود را به طور چشمگیری افزایش دهند.

او افزود اکنون نوبت کشورهای دیگر است که وارد عمل شوند، اول از چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، که سال گذشته فقط ۱۱ میلیون دلار به برنامه جهانی غذا کمک کرد. سال گذشته، آمریکا ۷.۴ میلیارد دلار و آلمان ۱.۷ میلیارد دلار کمک کردند.

بیزلی چین را به دلیل موفقیتش در کاهش قابل توجه گرسنگی و فقر در این کشور تحسین کرد، اما گفت که این کشور یک تعهد اخلاقی برای کمک به دیگران دارد و ارایه کمک به دیگران جنبه حیاتی دارد.

او گفت که با ۴۰۰ تریلیون دلار ثروت در کره زمین، هیچ دلیلی وجود ندارد که کودکی از گرسنگی بمیرد.

XS
SM
MD
LG