لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۶

قطع گسترده ارتباطات در غزه در پی افزایش بمباران‌ها، همزمان با گسترش عملیات زمینی ارتش اسرائیل


همزمان با گسترش عملیات زمینی ارتش اسرائیل در نوار غزه و افزایش احتمال آغاز حمله زمینی اسرائیل به این باریکه، منابع جهانی از کاهش شدید سرعت یا قطعی کامل اینترنت در غزه به علت تخریب شبکه‌‌های ارتباطی در پی بمباران‌ها خبر می‌دهند.

شبکه خبری سی ان ان در گزارشی در این زمینه اعلام کرد بر اساس تجزیه و تحلیل شبکه ناظر اینترنت «نت بلاکس»، اتصال اینترنت غزه در روز ۲۷ اکتبر در میانه حملات شدید زمینی اسرائیل، به پایین‌ترین حد خود از زمان حمله حماس در روز ۷ اکتبر رسیده است.

براساس این گزارش به نقل از اطلاعات «نت بلاکس»، مسیرهای اتصال بین‌المللی اپراتور اصلی اینترنت غزه یعنی شرکت «پال‌تل»، به علت بمباران، از بین رفته و بسیاری از فلسطینی‌ها قادر به دسترسی به اینترنت و برقراری ارتباط الکترونیکی نیستند.

همچنین «جوال»، یکی دیگر از شرکت‌های مخابراتی فلسطینی که خدمات تلفن همراه را به نوار غزه ارائه می‌کند، روز جمعه اعلام کرد: «بمباران شدید در ساعات گذشته منجر به نابودی تمام مسیرهای بین‌المللی و قطع کامل خدمات مخابراتی در غزه شده است.»

همزمان تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در شبکه ایکس نوشت که این سازمان ارتباطش را با کارکنان خود در غزه از دست داده است.

لین هیستینگز، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه فلسطینی نیز در «اکس» نوشت که غزه در میان گزارش‌های مبنی بر تشدید بمباران‌ها، ارتباط خود را با جهان خارج از دست داده است.

کاترین راسل، مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل(یونیسف) نیز گفت که ارتباط با تیمش در غزه قطع شده و از این موضوع به شدت نگران است.

او افزود: «همه انسان‌دوستان و کودکان و خانواده‌هایی که به آنها خدمت می‌کنند باید محافظت شوند.»

XS
SM
MD
LG