لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۲

حملات مرگبار روسیه به زاپروژیا؛ اوکراین سه روستا را در مناطق اشغالی پس‌گرفت


زاپروژیا.
زاپروژیا.

روسیه روز پنجشنبه با دو موشک یک ساختمان مسکونی را در شهر زاپروژیا در جنوب اوکراین هدف قرار داد. فرماندار این منطقه، که بیشتر آن در اشغال روسیه است گفت در این حمله یک تن کشته و پنج نفر دیگر در دام افتاده‌اند.

حمله‌های موشکی یکی پیش از سپیده دم و دیگری ساعاتی بعد از آن رخ داد که رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد ارتش این کشور سه روستا را در یکی از مناطقی که بطور غیرقانونی به روسیه ملحق شده باز پس‌گرفته است.

فرماندار منطقه اعلام کرد که نیروهای امدادی شمار زیادی از ساکنان ساختمان چند طبقه را نجات داده و به بیمارستان منتقل کرده اند.

تصاویر منتشر شده نشان می دهد که نیروهای امدادی در میان بناهای تخریب شده در جستجوی بازماندگان هستند.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس در روزهای اخیر ارتش روسیه شکستهای سختی در جبهه های جنگ متحمل شده است. این عقب نشینی ها چشم انداز جنگ را برای روسیه تیره کرده و به تنشهای ناشی از اجرای ناشیانه تجهیز اخیر نیروهای ذخیره روسیه افزوده است.

از جمله پیشرفتهای اوکراین در جنگ می توان به حملات و بازپس گیری شهر لیمن، که یک منطقه مهم لجستیکی است اشاره کرد. همچنین، ارتش اوکراین با ضد حمله به جنوب توانسته است یک سلسله از روستاهای واقع در کرانه غربی رودخانه دنیپر را آزاد و به سوی شهر خرسان پیشروی کند.

از سوی دیگر اوکراین می گوید جمهوری اسلامی ایران با سلاحهای خود به کمک روسیه شتافته است.

روز چهارشنبه دهها مأمور آتش نشانی در شهرکی نزدیک کی‌یف برای خاموش کردن آتش ناشی از حملات شش پهپادی شتافتند که مقامات محلی می گویند این پهپادها ساخت ایران بوده است.

اوکراین می گوید در سه هفته اخیر ، پهپادهای موسوم به شاهد به نیروهای روسیه کمک کرده اند.

XS
SM
MD
LG