لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۵

نظرسنجی: اوکراینی ها کشوری یکپارچه می خواهند


آرشیو
آرشیو
یک نظر سنجی می گوید به رغم اختلافات بر سر نفوذ روسیه و تفاوت های منطقه ای، بیشتر مردم اوکراین خواهان این هستند که تمامیت ارضی کشورشان حفظ شود.

نتیجه نظر سنجی روز پنجشنبه منتشر شد و نزدیک به ۱۷۰۰ اوکراینی در آن شرکت کردند.

در نظر سنجی که ماه گذشته میلادی در اوکراین انجام شد، ۷۷ درصد گفتند خواهان آن هستند که کشورشان یکپارچه باقی بماند، در حالی که ۱۴ درصد گفتند به بخش هایی از اوکراین باید اجازه داده شود از کشور جدا شود.

این نظر سنجی را مرکز تحقیقاتی پیو مستقر در واشنگتن، پیش از خشونت های اخیر در شرق اوکراین و پس از ضمیمه کردن شبه جزیره کریمه به روسیه توسط مسکو انجام داد.

۹۳ درصد ساکنان مناطق غربی اوکراین گفتند کشور باید یکپارچه بماند و این رقم در مناطق شرقی اوکراین که شاهد فعالیت شبه نظامیان حامی روسیه است ۷۰ درصد بود.

مرکز تحقیقاتی پیو می گوید به طور روشن اکثر اوکراینی ها موافق این هستند که کشورشان باید واحد و یکپارچه باشد. این نظر سنجی همچنین می گوید در اوکراین واکنش مردم به نقشی که روسیه در کشورشان بازی می کند به روشنی منفی است.

نتایج این نظر سنجی پیش از انتخابات ریاست جمهوری اوکراین منتشر می شود.

انتخابات ریاست جمهوری اوکراین ۲۵ ماه مه برگزار می شود. دولت های غربی امیدوارند که انتخابات به بازگشت آرامش به این کشور و افزایش مشروعیت مقامات کیف کمک کند.
XS
SM
MD
LG