لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۵

اوکراین درباره ادعای بریده شدن سر یک‌ سرباز خود توسط نیروهای روسیه تحقیق می‌کند


سربازان اوکراینی- آرشیو  
سربازان اوکراینی- آرشیو  

دفتر دادستانی کل اوکراین روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد اعلام کرد که درباره بریده شدن سر یکی از سربازان خود توسط نیروهای روسیه در منطقه اشغال شده شرقی «دونتسک» تحقیق می‌کند.

روسیه که از هنگام تجاوز نظامی خود به اوکراین بارها اتهامات وارده در زمینه ارتکاب جنایات جنگی را تکذیب کرده، درباره این ادعای اوکراین سکوت کرده است.

آندری کوستین، دادستان کل اوکراین در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «سر بریدن یک مدافع اوکراینی در منطقه دونتسک ثبت شده است.»

دادستانی کل اوکراین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان یک عملیات هوایی تجسسی در منطقه، سر بریده شده یک سرباز اوکراینی در یک خودروی زرهی آسیب دیده شناسایی شده است.

به گفته ارتش اوکراین آنها اطلاعاتی دریافت کردند که نشان می‌دهد یکی از فرماندهان ارتش روسیه در منطقه «ولنوواها» به افراد خود دستور داده تا مدافعین اوکراینی را اسیر نکنند و آنها را در محل گردن بزنند.

خبرگزاری رویترز نمی‌تواند ادعای اوکراین و صحت ویدئوی منتشر شده از سوی کی‌یف را بصورت مستقل تأیید کند.

به گفته دادستان کل اوکراین، حدود ۱۳۰ هزار جنایات جنگی نیروهای روسیه در این کشور را ثبت کرده است.

کی‌یف در اوایل سال گذشته میلادی نیز با انتشار ویدئویی در شبکه اجتماعی «ایکس»، روسیه را متهم کرد که یک تک‌تیرانداز اسیر اوکراینی را هنگامی که او گفته بود «زنده باد اوکراین» تیرباران کرده است.

مسکو درباره این ادعای اوکراین اظهارنظری نکرد.

XS
SM
MD
LG