لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۴

ناتو: تلفات روسیه در باخموت پنج برابر بیشتر از اوکراین است


روز دوشنبه ۶ مارس، یک مقام ناشناس ناتو اعلام کرد که بر اساس گزارش‌های اطلاعاتی، روسیه پنج برابر بیشتر از اوکراین در باخموت سرباز از دست داده است.

نیروهای مسکو، به رهبری جنگجویان گروه واگنر، از ماه اوت به شدت در حال تلاش برای تصرف باخموت هستند تا پس از ماه‌ها یک پیروزی بزرگ را برای روسیه رقم زنند ، پیروزی که برای آن متحمل تلفات زیادی شده‌اند.

این مقام ناتو همچنین تایید کرد که نیروهای اوکراین نیز در دفاع از این شهر که دارای معادن نمک و گچ است، متحمل خسارات قابل توجهی شده‌اند.

کی‌یف این هفته گفته بود که درگیری در باخموت به طور فزاینده‌ای دشوار شده و تحلیلگران معتقد بودند که نیروهای اوکراین احتمالا یک عقب نشینی استراتژیک را آغاز کرده اند. ولی روز دوشنبه ۶ مارس ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین پس از دیدار با فرماندهان ارشد نظامی اعلام کرد که آن‌ها طرفدار «ادامه عملیات دفاعی و تقویت بیشتر مواضع ما در باخموت» هستند.

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین تلفات روزانه نیروهای روسی در نبرد باخموت را ۵۰۰ کشته و زخمی تخمین زد و سرهی چرواتی، سخنگوی فرماندهی عملیات شرق اوکراین گفت که نیروهای اوکراینی در حال تخلیه ذخایر تجهیزاتی و سربازان روسیه هستند و با این کار موفقیت ضد حمله‌های آینده اوکراین را تضمین می‌کنند.

اندیشکده مطالعات جنگ مستقر در ایالات متحده گفت که تلاش روسیه برای تصرف باخموت به شدت امکان حملات اضافی دیگر را برای روسیه کاهش داده است و روسیه احتمالا به اوکراین فرصتی می دهد تا بتواند با ابتکار عمل برای عملیات تهاجمی بعدی برنامه‌ریزی کند.

XS
SM
MD
LG