لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۹

نخست وزیر بریتانیا در پیام سال نو خواستار موافقت پارلمان با توافق برگزیت شد


آرشیو
آرشیو

نخست وزير بريتانيا، روز دوشنبه در پيام سال نو ميلادی، يک بار ديگر از اعضای پارلمان کشور خود خواست توافقنامه برگزيت را تصویب کنند.

ترزا می گفت: «بريتانيا در سال ۲۰۱۹ فصل نوينی را آغاز خواهد کرد. توافقنامه برگزيت من، بر اساس رأی مردم مورد مذاکره قرار گرفته است. به ما امکان می دهد بتوانيم خودمان بر مرزهايمان، پول‌مان و قوانين‌مان کنترل داشته باشيم. برای بازار کار ما خوب است، با آن امنيت و شغل‌مان در سراسر بريتانيا تضمين خواهد بود.»

خانم می در حالی از پارلمان بريتانيا درخواست حمايت کرده است که تنها دو هفته به مهلت پارلمان برای تصويب يا رد توافقنامه باقی‌ است. او گفت: «اگر پارلمان از توافقنامه حمايت کند، تکليف بريتانيا روشن خواهد شد. در سال ۲۰۱۹ می توان اختلافات را کنار گذاشت و همه در جهت تحکيم روابط خود با همسايگان اروپايی‌مان و تقويت اقتصادمان بکوشيم. درهای‌مان را بر روی بازارهای جديد باز کنيم، سرمايه های خودمان را در جهت ايجاد مشاغل و فرصت های جديد در سراسر بريتانيا به کار بياندازيم، و بتوانيم تمرکزمان را روی خانه سازی بگذاريم تا همه بتوانند صاحب خانه شوند.»

نخست وزیر بریتانیا در تلاش برای متقاعد کردن هم حزبی های خود در حزب محافظه کار که او را به ضعف مديريت، ناتوانی در مجاب کردن مخالفان برگزيت، و از دست دادن تمرکز خود بر مسائل داخلی متهم می کنند، تأکيد کرده است به زودی از جنجال برگزيت فاصله خواهد گرفت.

پارلمان بريتانيا قرار است اواسط ماه جاری ميلادی، ژانویه، رأی نهايی خود را در مورد توافقنامه برگزيت اعلام کند. تنها سه ماه به مهلت خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا باقی مانده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG