لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۸

هشدار مقام آموزشی انگلیس به مدارسی که دانش آموزان دختر در آنها برقع می زنند


دو زن مسلمان در بریتانیا با رسانه ها صحبت می کنند - آرشیو
دو زن مسلمان در بریتانیا با رسانه ها صحبت می کنند - آرشیو

به گفته سربازرس مدارس انگلیس، مدرسه هایی که به دانش آموزان دختر اجازه استفاده از نقاب می دهند به احتمال زیاد در آزمایش بازرسی رد خواهند شد.

اخیرا سر مایکل ویلشا در نامه ای به بازرسان مدارس عنوان کرده در صورتی که نقاب دانش آموزان دختر مانع از آموزش و ارتباط با دیگران شود، این مدارس آزمایش های بازرسی را با موفقیت پشت سر نخواهند گذاشت.

او همچنین گفت از مدارسی که در مقابل استفاده نامناسب از نقاب ایستادگی می کنند، به طور کامل حمایت می کند.

این تصمیم اما اعتراضات گسترده ای در انگلیس به همراه داشته است. مخالفان این تصمیمات را منجر به انزوای دانش آموزان مسلمان می دانند. در حالی که دیوید کامرون هم حمایتش از مدارسی که قوانین عاقلانه درباره استفاده از نقاب دارند را اعلام کرده، وزیر آموزش انگلیس توانایی دانش آموزان در یادگیری مطالب درسی را اولویت نخست دانست.

به دنبال تیراندازی های سال گذشته در پاریس و اذیت و آزار زنان در شب سال نوی میلادی در شهر کلن آلمان که گفته می شود توسط گروهی از مردان خاورمیانه ای صورت گرفت، حساسیت ها به مسلمانان در اروپا افزایش یافته است.

در شهر بیرمنگام در بریتانیا، جنبش پگیدا که مخالف حضور مسلمانان است، روز شنبه دست به یک راهپیمایی سکوت زد. به گزارش روزنامه گاردین، دویست نفر در این تظاهرات شرکت داشتند.

به نوشته گاردین، پلیس پیشتر تخمین زده بود که احتمالا ۴۰۰ نفر در این تظاهرات شرکت خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG