لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۶

صدر اعظم آلمان: چند فرهنگی یک فریب است


سیاست آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در مقابله با بحران پناهجویان، ستایش جهانی را موجب شده است. مجله تایم و روزنامه فایننشال تایمز اخیرا او را شخصیت سال ۲۰۱۵ نامیدند، و شرکت کنندگان در کنوانسیون حزب اتحادیه دموکرات مسیحی در روز دوشنبه دقایقی برای او دست زدند.

با این حال، سخنرانی خانم مرکل ممکن است طرفداران سیاست هایش را شگفت زده کرده باشد. زمانی که گفت "چند فرهنگی به جوامع موازی می انجامد و بنابراین به عنوان یک دروغ بزرگ یا یک فریب باقی می ماند."

وی در ادامه با بیان این که آلمان ممکن است از نظر پذیرفتن پناهجویان بیشتر، به ظرفیت خود رسیده باشد، گفت "چالش عظیم است. ما می خواهیم شمار آوارگان را کاهش دهیم و چنین خواهیم کرد."

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی به سخنان صدر اعظم آلمان پرداخته و می نویسد، گرچه چنین اظهاراتی ممکن است با شخصیت مرکل تطبیق نکند، اما او احتمالا بر این موضع خود اصرار خواهد کرد. در حقیقت، فقط احساسی که چند سال پیش، وقتی گفت چند فرهنگی در آلمان "کاملا شکست خورده است" را تکرار می کرد.

مقصود او از تکرار این موضوع در سخرانی روز دوشنبه در کنوانسیون حزب، آرام کردن طرفدارانش بود که از هجوم آوارگان ابراز نگرانی کرده‌اند. او تاکید کرد تازه واردها باید در ارزش ها و فرهنگ آلمان جذب شوند و به قوانین کشور احترام بگذارند.

صدر اعظم آلمان تاکید کرد علیرغم تعهد به محدود کردن هجوم پناهجویان، او به باز کردن مرزها پایبند است، و در ادامه گفت "این آزمایشی تاریخی برای اروپا است." وی افزود دیگر کشورهای اروپایی باید آوارگان بیشتری قبول کنند و از فشاری که به آلمان وارد می شود بکاهند.

مرکل با تاکید بر آن که آوارگان به کمک نیاز دارند، یادآور شد تمام کسانی که به آلمان آمده‌اند این معیارها را رعایت نمی‌کنند.

انتظار می رود مقامات آلمان بر اخراج آوارگان فاقد شرایط در ماه های آینده شتاب بخشند.

XS
SM
MD
LG