لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۲

لندن آماده ازدواج سلطنتی می شود


پرنس ویلیام و کیت میدلتون
پرنس ویلیام و کیت میدلتون

ساعاتی پیش از ازدواج پرنس ویلیام و نامزدش کیت میدلتون در روز جمعه، علاقمندان به خانواده سلطنتی بریتانیا از سراسر جهان، پنجشنبه شب بیرون از ساختمان کلیسای وست مینستر در لندن، تجمع کرده و خیابان ها را پر کرده اند.

فضای اطراف کلیسا پر شور توصیف شده است.

هزاران نفری که مصمم هستند در روز ازدواج پرنس ویلیام، در بهترین نقطه برای ابراز شادمانی حضور داشته باشند و از دید بهتری برخوردار باشند، منطقه را با برپایی چادرهای خود به دریای رنگینی از چادرها، پرچم ها و کلاه های عجیب تبدیل کرده اند.

اواخر روز پنجشنبه، پرنس ویلیام، طرفداران خاندان سلطنتی را با یک پیاده روی از قبل اعلام نشده شگفت زده کرد.

پرنس ویلیام، ۲۸ ساله، پادشاه آینده بریتانیا، چندین دقیقه را صرف دست دادن با افراد کرد و به آنها گفت باید تنها جملات را در روز عقد درست ادا کند.

روز جمعه، پرنس ویلیام و کیت میدلتون، بزرگترین ازدواج سلطنتی بریتانیا را از زمان ازدواج پرنس چارلز و خانم دایانا اسپنسر، پدر و مادر پرنس ویلیام در سال ۱۹۸۱ رقم می زنند.

این دو می گویند به طور ناباورانه ای تحت تاثیر محبتی قرار گرفته اند که از زمان اعلام نامزدیشان در نوامبر گذشته از سوی مردم نسبت به آنان ابراز شده است.

آنان از عموم مردم برای شرکت در جشن عروسیشان که امیدوارند یکی از خوشحال کننده ترین روزهای زندگی آنها باشد، تشکر کردند.

پنج هزار مامور پلیس در لندن از صدها هزار نفری که انتظار می رود روز جمعه برای استقبال از زوج جدید سلطنتی به خیابان ها بیایند مراقبت خواهند کرد.

انتظار می رود حدود ۲ میلیارد نفر در سراسر جهان ازدواج روز جمعه را از طریق تلویزیون، اینترنت و دیگر رسانه ها مشاهده کنند.

XS
SM
MD
LG