لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۱

ملکه بریتانیا رسما جدایی از اتحادیه اروپا را تایید کرد


با «توشیح سلطنتی» توسط ملکه الیزابت، قانون خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رسمی شد.

پیش از این دوشنبه شب مجلس عوام و عیان انگلیس قانونی را تصویب کرده بود که به«ترزا می» نخست وزیر بریتانیا حق آغاز روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و آغاز مذاکره برای شکل دادن به آینده بریتانیا و اتحادیه اروپا می داد.

به نوشته رویترز، توشیح ملکه الیزابت، بخشی از روال برای تبدیل شدن یک مصوبه به قانون در انگلیس است.

به گزارش خبرگزاری رویترز خانم «می» که کمی پس از رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا در ژوئن گذشته نخست وزیر شد، با تلاش هر دو مجلس پارلمان این کشور برای افزودن شروط اضافی به قانونی مواجه شد که به او حق آغاز خروج را می دهد.

هر دو مجلس پارلمان بریتانیا از «لایحه برگزیت» حمایت کردند و پس از تایید نمادین ملکه که قرار است در روزهای آتی انجام شود، خانم «می» می‌تواند آنچه را که پیچیده ترین مذاکرات بریتانیا پس از جنگ دوم جهانی به این سو به شمار می‌رود، آغاز کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز خانم می هنوز به این سوال پاسخ نداده که دقیقا چه زمانی حدس و گمان چندین ماهه درباره جزئیات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پایان می یابد.

او به پارلمان گفت تا قبل از پایان ماه جاری قانونگذاران را رسما در جریان زمان آغاز خروج خواهد گذاشت.

ترزا می امیدوار است تا درباره شرایط حفظ مناسبات نزدیک با اعضای ۲۷ گانه اتحادیه اروپا با طرف مقابل مذاکره کند.

خانم می اطلاعات چندانی درباره استراتژی خود اعلام نکرده اما حدس زده می شود که او خواستار توافق تجارت آزاد، حفظ همکاری امنیتی، کسب دوباره کنترل مهاجرت، و احیای حاکمیت قوانین بریتانیا است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG