لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۴

سرمايه گذاری متقابل ژاپن و بريتانيا در دو کشور


سرمايه گذاری متقابل ژاپن و بريتانيا در دو کشور
سرمايه گذاری متقابل ژاپن و بريتانيا در دو کشور

ديويد کامرون، نخست وزير بريتانيا، روز سه شنبه وارد توکيو شد. اين ديدار بخشی از سفر وی به شرق آسيا و در راستای پيشبرد امر سرمايه گذاری و تجارت ميان بريتانيا و کشورهای آن منطقه است.

ديويد کامرون روز سه شنبه به همراه گروهی از مديران ارشد کشور از جمله نمايندگان شرکت بی ای ئی سيستمز، رولز رويس و سازمان صنعت هسته ای کشور، وارد توکيو شد. کامرون طی ديدارش با يوشيدو نودا، نخست وزير ژاپن، اميدوار است تا همکاری های تجاری ميان دو کشور را توسعه دهد. از جمله اهداف اين ديدار امضای موافقتنامه هايی است که دسترسی بريتانيا به صنعت دفاع ژاپن را بيشتر کرده و همچنين تخصص ژاپن در پاکسازی و خنثی سازی هسته ای را در اختيار بريتانيا قرار دهد.

طی اين موافقتنامه ها ژاپن نيز قرار است معادل ۲۰۰ ميليون پوند در بريتانيا سرمايه گذاری و بيش از ۱۵۰۰ شغل در آن کشور ايجاد کند.

ديويد کامرون روز چهارشنبه از دفتر اصلی نيسان در يوکوهوما ديدن خواهد کرد. کمپانی نيسان روز سه شنبه پيش از ورود کامرون به توکيو اعلام کرد بيش از ۲۰۰ ميليون دلار هزينه خواهد کرد تا خودروی جديدی در کارخانه خود در بريتانيا توليد کند. ديويد کامرون اين تصميم نيسان را قدمی مثبت در راستای تحکيم روابط اقتصادی اش با ژاپن به حساب آورد.

خودروی جديد نيسان که در سال ۲۰۱۴ وارد خط توليد خواهد شد بيش از ۱۰۰۰ شغل در شرکت های توليدکننده نيسان در بريتانيا، ايجاد خواهد کرد. در اثر اين سرمايه گذاری، ميزان توليد خودروهای نيسان در بريتانيا به بيش از ۵۵۰ هزار خودرو در سال خواهد رسيد.

دولت دوساله ديويد کامرون که در تلاش است با ارتقای توليدات بريتانيا بخشی از خسارات مالی بحران اقتصادی سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ را جبران کند، پشتيبانی خود را از اين اقدام کمپانی نيسان، اعلام کرد.

در کنار گفتگوهای اقتصادی ميان دو کشور، انتظار می رود بخشی از مذاکرات کامرون با نودا به مسائلی نظير خشونت در سوريه، و روابط آنها با ايران و کره شمالی معطوف شود.

XS
SM
MD
LG