لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۴

ادامه بحران سوخت در بریتانیا؛ دولت ویزای رانندگان کامیون را تمدید می‌کند


آرشیو
آرشیو

در حالی که به نظر می‌رسد بحران سوخت در بریتانیا، به ویژه در لندن و جنوب شرقی آم کشور به این زودی‌ها پایان یابد، دولت بریتانیا برنامه ویزای اضطراری برای رانندگان کامیون را تمدید کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، دولت محافظه‌کار بریتانیا در بیانیه‌ای که جمعه شب ۹ شهریور منتشر شد، اعلام کرد که تاریخ انقضای ویزای موقت برای نزدیک به ۵ هزار راننده خارجی را از شب کریسمس به پایان ماه فوریه تمدید می‌کند.

مدت زمان کوتاه برنامه ویزای اضطراری که هفته گذشته اعلام شد، انتقادات گسترده‌ای را به دنبال داشت. منتقدان می‌گفتند این برنامه برای جلب رانندگان خارجی جهت کار کردن در بریتانیا به اندازه کافی مطلوب نیست.

این در حالی است که شرکت های نفتی پیشتر هشدار داده بودند که برای انتقال بنزین و گازوئیل از پالایشگاه‌ها به پمپ‌بنزین‌ها به تعداد کافی راننده تانکر سوخت ندارند.

دولت در اقدامی برای حل این مسئله، حدود ۲۰۰ پرسنل نظامی از جمله ۱۰۰ راننده را از روز دوشنبه ۱۲ مهر، برای کمک در انتقال سوخت به پمپ‌بنزین‌های خالی اعزام خواهد کرد.

به گزارش رویترز، منتقدان این بحران را ناشی از بی‌کفایتی دولت بوریس جانسون و رویکرد دولت او در قبال برگزیت یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می‌دانند.

از زمان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، استخدام رانندگان کامیون در بریتانیا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با مانع مواجه شده است. لندن می‌گوید این اختلال تا حدی نتیجه‌ پیش‌بینی‌نشده همه‌گیری کووید-۱۹ است.

XS
SM
MD
LG