لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۳

انتشار یک سند؛ بریتانیا بعد از برگزیت سختگیری ویزای ورود را اعمال خواهد کرد


وزیر دفاع بریتانیا از این اقدام دولت دفاع می کند.
وزیر دفاع بریتانیا از این اقدام دولت دفاع می کند.

یک سند وزارت کشور بریتانیا که به رسانه ها درز کرده نشان می دهد که این کشور عبور آزاد و بدون نیاز به اخذ ویزای مردم اروپا را بلافاصله پس از خروج از اتحادیه اروپا پایان خواهد داد و اقداماتی را برای کاهش تعداد مهاجران اروپاییِ با مهارت کمتر اتخاذ می کند.

این سند که بدست روزنامه گاردین رسید، پیش نویس طرحی است که در میان مقامات ارشد توزیع شده اما از سوی وزرا هنوز مورد توافق قرار نگرفته است.

مایکل فالن وزیر دفاع بریتانیا روز چهارشنبه گفت این کشور پس از بریگزیت یا خروج از اتحادیه اروپا، در را به روی مهاجران نخواهد بست، اما دولت خواستار ورود افراد دارای مهارت های بالا و شغل های بهتر برای کارگران این کشور است.

وزیر دفاع بریتانیا گفت: ما در حال آماده شدن برای پایانِ دوران جابجایی آزاد هستیم، که هرکسی چون ما عضو اتحادیه اروپا هست، می تواند از اتحادیه اروپا به اینجا بیاید. وقتی ما در ۲۰۱۹ از اتحادیه اروپا خارج شویم بدیهی است که جابجایی آزاد به پایان می رسد؛ بنابراین ما باید ترتیبات جدیدی را تنظیم کنیم و دقیقا مشخص کنیم که چگونه افراد می خواهند اینجا بمانند و کار کنند و چه مدت می توانند کار کنند، و چه حقوقی خواهند داشت.

وزیر دفاع بریتانیا گفت دولت پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ تلاش خواهد کرد تا یک سیاست متوازن در مورد مهاجرت به دست آورد و پیشنهادات محکمی در این زمینه طی همان سال ارائه می دهد.

مدتی است که بریتانیا و اتحادیه اروپا جزئیات خروج این کشور را بعد از همه پرسی دنبال می کنند تا به زودی آن را اجرایی کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG