لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۷

ایرباس تهدید کرد: جزئیات تجاری «برگزیت» روشن نشود، از بریتانیا خارج می‌شویم


شرکت هواپیماسازی ایرباس تهدیده کرده است که اگر لندن بدون توافق‌های تجاری لازم از اتحادیه اروپا خارج شود، کلیه تاسیسات خود را از بریتانیا خارج خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این غول هواپیماسازی اروپا می‌گوید تا پایان تابستان باید بداند قوانین پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا چگونه خواهند بود.

حدود ۱۴ هزار نفر در ۲۵ مرکز در بریتانیا برای ایرباس کار می‌کنند، و مدیران آن شرکت نگران هستند به این دلیل نگران هستند که بدون آگاهی از قوانین جدید نمی‌توان برنامه‌ریزی بلندمدت داشت.

ایرباس، که بزرگترین شرکت هوا-فضای فعال در بریتانیا است، همچنین می‌گوید که توافق انتقالی موقت تا دسامبر ۲۰۲۰، برای سازماندهی خطوط تولید، بسیار کوتاه است.

مدیرعامل ایرباس، با بیان این که درک می‌کند روند سیاسی «برگزیت» باید طی شود، می‌گوید که اما به عنوان یک شرکت مسئول نیاز دارد اطلاعات لازم را سریعا در اختیار داشته باشد.

شرکت ایرباس علاوه بر آن که تامین کننده اول هواپیماهای بزرگ برای نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا است، تولیدکننده اصلی تجهیزات مخابرات ماهواره‌ای نظامی نیز هست.

دولت‌های فرانسه، آلمان و اسپانیا مالک ۲۶ و چهار دهم درصد از سهام شرکت ایرباس هستند. ایرباس تنها رقیب عمده «بوئینگ» غول هواپیماسازی ایالات متحده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG