لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۴

گزارش یوفا از سردار آزمون، زلاتان ایران


سردار آزمون پس از گلزنی به آتلتیکو مادرید
سردار آزمون پس از گلزنی به آتلتیکو مادرید

در آستانه تقابل تیم‌های منچستر یونایتد انگلیس و روستوف روسیه، وبسایت یوفا به سردار آزمون، ستاره ایرانی باشگاه روسی پرداخته که حالا باید با الگوی فوتبالی‌اش زلاتان ابراهیموویچ، ستاره سوئدی منچستر یونایتد مواجه شود.

نویسنده وبسایت یوفا (اتحادیه فوتبال اروپا) ابتدا سری به اینستاگرام سردار و زده است؛ جایی که ستاره ایرانی یک میلیون و ششصد هزار دنبال کننده دارد و زلاتان بیش از ۲۳ میلیون نفر. اما سردار آزمون ۲۲ ساله تازه در ابتدای راه است و زلاتان ابراهیموویچ ۳۵ ساله در سال‌های آخر بازیگری خود است، هرچند که همچنان در منچستر می‌درخشد.

پیش از این برخی نشریات بین‌المللی به سردار آزمون لقب مسی ایرانی داده بودند اما او چندین بار عنوان کرده که الگویش زلاتان است و حالا این فرصت را دارد تا مقابل تیم ستاره محبوبش، خودی نشان بدهد.

آمار سردار چه در لباس تیم ملی و چه در مسابقات اروپایی قابل توجه بوده است. او در ۲۳ بازی ملی ۱۶ گل به ثمر رسانده و در ۱۴ مسابقه برگزار شده در رقابت‌های اروپایی ۶ گل زده است.

سردار آزمون از علی دایی هم به عنوان یکی دیگر از الگوهایش نام برده و تا همین جای کار به اندازه دایی گل‌های اروپایی زده است. هرچند برای رسیدن به رکورد بهترین گلزن جهان در لباس تیم ملی فوتبال ایران راه سختی درپیش دارد.

سردار آزمون ۶ گل اروپایی خود را با لباس تیم‌های روبین کازان و روستوف به ثمر رسانده، کاری که علی دایی هم با پیراهن بایرن مونیخ و هرتابرلین انجام داده است. پس از این دو، مهدی مهدوی‌کیا با ۵ گلی که برای هامبورگ در مسابقات اروپایی به ثمر رسانده قرار دارد و کریم انصاری‌فرد با ۲ گل اروپایی برای المپیاکوس سوم است.

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره سردارگفته است: «او دائما در حال پیشرفت است. او اگر واقع بین باشد و تصمیم‌های درست بگیرد، می‌تواند برای سال‌ها یک ستاره واقعی در فوتبال ایران باشد.»

XS
SM
MD
LG