لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

امارات از قطر بابت رهگیری هوایپمایش به سازمان ملل شکایت می‌کند


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

به دنبال انتشار خبر رهگیری یک هواپیمای غیرنظامی امارات متحده عربی توسط هواپیماهای نظامی ارتش قطر، یک مقام اماراتی روز سه شنبه گفت از دوحه بابت این موضوع به سازمان ملل متحد شکایت خواهد کرد.

امارت روز دوشنبه اعلام کرد جت‌های نیروی هوایی قطر دو هواپیمای غیرنظامی اماراتی را در مسیر معمول پروازهای تجاری به مقصد بحرین، رهگیری کرده‌اند. قطر این ادعا را «کاملا غیرواقعی» خوانده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس هواپیمایی کشوری امارات می‌گوید، از قطر بابت نقض کنوانسیون شیکاگو، که به استفاده از حریم‌های هوایی می‌پردازد، به سازمان هوانوردی غیرنظامی بین‌المللی (ایکائو) شکایت می‌کند.

سیف محمد السویدی به این خبرگزاری گفت دو هواپیمای جنگی قطری روز دوشنبه در دو مورد مجزا به طور خطرناکی به هواپیماهای تجاری امارات، که به سمت فرودگاه بین‌المللی بحرین در پرواز بودند، نزدیک شدند.

وی با بیان این که هواپیماهای نظامی قطری به حدی نزدیک هواپیماهای اماراتی شده بودند که توسط خلبان‌ها و مسافران آنها مشاهده شدند، گفت «این یک خلاف آشکار است.»

قطر – که روابطش با عربستان، امارات، مصر و بحرین اخیرا به تنش کشیده شده است –اتهام فوق را رد کرده و این چهار کشور عربی را متهم کرده که می‌خواهند دوحه را وادار به پیروی از سیاست‌های خود کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG