لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۸

تاکید امارات متحده عربی بر مبارزه با تروریسم


امارات متحده عربی روز چهارشنبه خواستار یک تلاش بین‌المللی هماهنگ برای برخورد با آنچه که آن را «آفت جهانی» تروریسم می‌نامد، شد.

امارات که از متحدان آمریکا در حاشیه خلیج فارس است، از برخی از گروه‌های سنی که برای سرنگونی بشار اسد رئیس حکومت سوریه می‌جنگند، حمایت کرده و شرکت‌های اماراتی نیز سرمایه‌گذاری‌های عمده‌ای در عراق انجام داده‌اند. این کشور همچنین در برابر جنبش‌های اسلامی مانند اخوان المسلمین، ایستاده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در آنچه که نگرانی ویژه امارات از تهدید گروه موسوم به «دولت اسلامی» تلقی می‌شود، وزارت امور خارجه آن کشور در بیانیه‌ای «عمیق‌ترین نگرانی» خود را از «اعمال تروریستی و جنایتکارانه افراطیون خشن» ابراز داشت و ضمن محکوم کردن اقدامات آنها، از آن گروه بخاطر «کشتار، وحشت‌افکنی، آواره کردن مردم، غارت اموال و ویران کردن اماکن مذهبی و تاریخی» به شدت انتقاد کرد.

آسوشیتدپرس همچنین نوشت به نظر می‌رسد پیام امارات تا حدودی متوجه متحدان غربی آن در آستانه دیدار روز پنحشنبه باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا با دیگر سران کشورهای عضو ناتو در ولز باشد.

در بیانیه امروز وزارت خارجه امارات همچنین آمده است که آن کشور «بر نیاز به همکاری و هماهنگی در میان جامعه بین‌المللی تاکید می‌کند؛ و در حالی که تروریسم یک آفت جهانی است و مرزی نمی‌شناسد، جامعه بین‌الملی باید برای تهیه یک استراتژی واحد جهت برخورد با این مساله در تمام سطوح کار کند.»

این بیانیه در ادامه می‌گوید امارات از تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم حمایت می‌کند و مصمم است در برابر تمام تهدیدهای افراطگرایی ایستادگی کند.

XS
SM
MD
LG