لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۷

خروج توییتر از توافقنامه داوطلبانه اتحادیه اروپا برای مقابله با اطلاعات‌ نادرست


نشانه توییتر
نشانه توییتر

تی‌یری برتون، کمیسر اتحادیه اروپا، روز شنبه ششم خرداد در توییتی نوشت که توییتر از «آیین‌نامه» اطلاعات نادرست این اتحادیه که سایر رسانه‌های اجتماعی بزرگ متعهد به حمایت از آن هستند، خارج شده است.

اما او با اشاره به قوانین سختگیرانه دیجیتالی جدید اتحادیه اروپا که در ماه اوت اجرا می‌شود، افزود که «تعهد» توییتر همچنان به قوت خود باقی می‌ماند.

تی‌یری برتون گفت: «شما می توانید فرار کنید اما نمی‌توانید پنهان شوید.»

کمیسر اتحادیه اروپا گفت که بر اساس قوانین دیجیتال جدید که آیین‌نامه فعلی را در بر می گیرد، مبارزه با اطلاعات‌نادرست به یک «تعهد قانونی» تبدیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: «تیم‌های ما برای اجرا آماده خواهند بود.»

به گزارش آسوشیتدپرس، به نظر می‌رسد تصمیم برای خروج داوطلبانه از توافقنامه اتحادیه اروپا برای مبارزه با اطلاعات‌نادرست، آخرین اقدام ایلان ماسک، مالک توییتر، برای سست کردن کنترل این رسانه‌ اجتماعی پس از خرید آن در سال گذشته باشد.

گوگل، تیک‌تاک، مایکروسافت و همچنین فیس‌بوک و اینستاگرام زیر مجموعه شرکت «متا»، از جمله شرکت‌هایی هستند که در آیین‌نامه اتحادیه اروپا ثبت‌نام کرده‌اند؛ آیین‌نامه‌ای که این شرکت‌ها را ملزم می‌کند تا کار خود را در زمینه مبارزه با اطلاعات نادرست ارزیابی کنند و گزارش‌های منظمی را در مورد پیشرفت کار خود منتشر کنند.

بنا به این گزارش، قبلاً نشانه‌هایی وجود داشت که توییتر مایل به رعایت تعهداتش نبوده است. کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی اتحادیه ۲۷ کشور اروپا، در اوایل سال جاری میلادی، توییتر را به دلیل ارائه ندادن اولین گزارش کامل تحت این آیین‌نامه مورد انتقاد قرار داد و گفت که توییتر از ارائه اطلاعات دقیق و کامل و داده‌های هدفمند خودداری کرده است.

XS
SM
MD
LG