لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۸

یک روز بعد از اشکال فنی اعلام نامزدی فرماندار فلوریدا، یک مدیر ایرانی‌تبار توئیتر کناره‌گیری کرد


آقای دبیری در کناره‌گیری خود اشاره‌ای به ارتباط اقدامش با اشکال فنی دیروز توئیتر نکرد.
آقای دبیری در کناره‌گیری خود اشاره‌ای به ارتباط اقدامش با اشکال فنی دیروز توئیتر نکرد.

یک روز بعد از اشکال فنی در مراسم اعلام نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی ران دسانتیس فرماندار فلوریدا، یک مهندس ایرانی‌تبار توئيتر از سمت خود کناره‌گیری کرد.

فواد دبیری که چهره‌ای مشهور در توئیتر برای ایرانیان است، پنجشنبه شب در حساب توئیتری خود نوشت که بعد از چهارسال عالی در توئیتر این شرکت را ترک می‌کند.

سرویس جهانی بی‌بی‌سی در گزارشی اشاره کرد که این کناره‌گیری تنها یک روز بعد از اشکال فنی در زمان اعلام نامزدی فرماندار فلوریدا روی داده اما مشخص نیست که ارتباطی به آن اشکال فنی دارد یا خیر.

ران دسانتیس فرماندار فلوریدا، روز چهارشنبه وارد رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۴ شد. او این خبر را در گفتگوی آنلاین با ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر اعلام کرد. این مراسم آنلاین با بیست دقیقه تاخیر آغاز شد.

فواد دبیری هم در متنی که در توئیتر خود به ربط کناره‌گیری‌اش با این اشکال فنی هیچ اشاره‌ای نکرد و حتی در یکی از توئیترها همکاری با ایلان ماسک را بسیار آموزنده نامید.

فواد دبیری (راست پایین) و گروهی از همکارانش
فواد دبیری (راست پایین) و گروهی از همکارانش

پیش از این هم آقای دبیری خبرساز شده بود. فواد دبیری اردیبهشت امسال در توئیتری خبر داده بود که اپلیکیشن واتساپ حتی در نیمه‌های شب دائماً از میکروفون استفاده می‌کند. این توئیت او توسط ایلان ماسک ری‌توئیت شد و در نهایت واتس‌اپ به نگرانی‌ها واکنش داد و گفت نگران «استفاده غیرمجاز» از میکروفون خود نباشید. به گفته واتس‌اپ، این مشکل به دلیل وجود باگی در سیستم اندروید است که به اشتباه نشان می‌دهد که میکروفون برخی کاربران کار کرده است.

فواد دبیری در بخش‌های دیگری از توئیت خود به موفقیت‌هایی که در شرکت توئیتر داشته، اشاره کرد.

پیشتر برخی سایت‌های خبری ایران گزارش داده بودند که آقای دبیری متولد ایران است، بعد از تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف، در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی تحصیل کرد و مدتی نیز در شرکت گوگل کار می‌کرد.

آقای دبیری در زمان اعتراضات در چند پست درباره ایران دیدگاه خود را بیان کرده بود.

از هفت ماه پیش که ایلان ماسک شرکت توئیتر را خرید، حدود هشت هزار نفر نیروی این شرکت کاهش داده است. ۲۳ اردیبهشت ماسک، لیندا یاکارینو را به عنوان مدیرعامل جدید توییتر معرفی کرد.

XS
SM
MD
LG