لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۶

لیندا یاکارینو جایگزین ایلان ماسک می‌شود؛ مدیرعامل جدید توییتر کیست؟


ایلان ماسک روز جمعه تایید کرد که لیندا یاکارینو مدیرعامل جدید توییتر و جایگزین ایلان ماسک در این سمت خواهد بود.

ماسک، مالک توییتر، روز جمعه در توییتی نوشت: «برای استقبال از لیندا یاکارینو به عنوان مدیرعامل جدید توییتر هیجان‌زده هستم.» به گفته او، یاکارینو در بخش تجاری و ماسک در بخش فناوری و طراحی محصولات فعال خواهند بود.

در ماه دسامبر، ماسک یک نظرسنجی در توییتر انجام داد و از کاربران پرسید که آیا باید از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کند یا خیر که با رای مثبت اکثریت کاربران به پایان رسید.

ماسک سپس گفت که از نتایج نظرسنجی تبعیت خواهد کرد، اما بعداً عقب‌نشینی کرد و گفت: «به محض اینکه کسی را به اندازه کافی احمق بیایم که بتواند این کار را بپذیرد، مدیریت را واگذار می‌کنم» او در ماه فوریه بار دیگر تاکید کرد که قصد دارد تا پایان سال جانشینی پیدا کند.

به نوشته رسانه‌ها برای ماسک و توئیتر، جذب تبلیغ‌کنندگان بسیار حائز اهمیت است.

مارک دی‌ماسیمو، بنیانگذار و رئیس دفتر تبلیغاتی «DiGo» گفت که یاکارینو، با موفقیت فروش تبلیغات را در شبکه «کامکست» و «ان‌بی‌سی» یکپارچه و دیجیتالی کرد. همچنین رکورد او در تبلیغات متقابل فروش در پلتفرم‌های مختلف می‌تواند جذابیتی برای ماسک باشد که سعی دارد توئیتر را از یک رسانه اجتماعی به یک پلت‌فرم رسانه‌ای بزرگ‌تر تبدیل کند.

ایلان ماسک بعد از تصاحب توییتر حدود ۸۰ درصد از کارکنان آن را اخراج کرد و خودش به عنوان مدیرعامل سکان فعالیت شرکت را هم در دست گرفت.

تغییر خط مشی ماسک منجر به بحث و جدل در میان کاربران شده است و برخی از آنها این پلتفرم را ترک کرده‌اند.

مالک شرکتهای بزرگ «تسلا» و «اسپیس ایکس» سال گذشته در یک معامله ۴۴ میلیارد دلاری همه سهام توییتر را از آن خود کرد.

XS
SM
MD
LG