لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۰

سگ «شیبا» در کمین پرنده آبی توییتر؛ آیا ایلان ماسک برای نشان تجاری توییتر هم نقشه دارد؟


سگ «شیبا» در کمین پرنده آبی توییتر
سگ «شیبا» در کمین پرنده آبی توییتر

کاربران «توییتر» از روز دوشنبه ۱۴ فروردین با یک تغییر در این پیام‌رسان اجتماعی روبرو شده‌اند، «نشان سگ شیبا اینو» که نماد رمزارز «دوج کوین» است جایگزین «پرنده آبی» شده است.

نشان «پرنده آبی» از نخستین روزهای راه‌اندازی ، یعنی از سال ۲۰۰۶ همواره علامت توییتر بوده است اما حالا به نظر می‌رسد ایلان ماسک، مالک این کمپانی قصد دارد از نشان یکی دیگر از اموالش یعنی «دوج کوین» برای توییتر استفاده کند.

ایلان ماسک، هنوز واکنشی رسمی به این تغییر نشان نداده اما یک نقاشی را بازنشر کرده که در آن عکس گواهینامه «سگ شیبا» که توسط پلیس توقیف شده، تصویری از «پرنده آبی» است با این توضیح که این عکس قدیمی است. حساب رسمی دوج‌کوین در توییتر اما در پاسخ به این توییت نوشت: «چقدر پول، چقدر سکه، چقدر رمزارز.»

بعضی از کاربران حدس می‌زنند که شاید این شوخی روز اول آوریل باشد که این شرکت نتوانسته است به موقع انجام دهد.

این تغییر درست چند روز پس از آن روی داد که ماسک از دادگاهی در آمریکا خواست شکایت سرمایه گذاران دوج‌کوین علیه او برای دریافت ۲۵۸ میلیارد دلار خسارت بر سر طرح هرمی را رد کند.

خبرگزاری رویترز تابستان سال گذشته گزارش داد که شاکیان مدعی هستند ایلان ماسک از سال ۲۰۱۹ می‌دانسته این ارز دیجیتالی هیچ ارزشی ندارد اما دوج‌کوین را تبلیغ کرده تا از معاملات آن سود ببرد.

ارزش دوج‌کوین پس از این تغییر تصویر لوگوی توییتر، از ۰.۰۷۹ دلار آمریکا به ۰.۰۹۴ دلار افزایش یافت که بالاترین ارزش این ارز دیجیتالی از نوامبر سال گذشته است.

به گزارش نیویورک‌پست، این تغییر به ظاهر بی‌اهمیت باعث شد که ارزش ارز دیجیتالی دوج‌کوین بلافاصله تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند.

ایلان ماسک در گذشته بارها و بارها تاکید کرده بود که دوج‌کوین، بیت‌کوین آینده خواهد بود، اما کارشناسان این موضوع را یک شوخی تلقی کرده بودند.

این میلیاردر آمریکایی تابستان سال قبل در یک معامله ۴۴ میلیارد دلاری مالکیت کامل توییتر را در اختیار گرفت و بلافاصله بعد از تصاحب آن، تغییراتی را در نحوه مدیریت و همچنین ارائه خدمات توییتر اعمال کرد.

XS
SM
MD
LG