لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۰

توئیتر: «حمله روز صفر» حساب ۵.۴ میلیون کاربر را در معرض خطر قرار داده است


آرشیو
آرشیو

شبکه اجتماعی توئیتر، تایید کرد که یک تهدید کامپیوتری موسوم به «حمله روز صفر» امکان دسترسی به اطلاعات شخصی ۵.۴ میلیون کاربر را به حمله‌کنندگان داده است.

به گزارش سایت امنیت اطلاعات دولت، پروفایل‌های در معرض خطر که قبلاً در یک انجمن جرایم سایبری به حراج گذاشته شده بودند، پس از یک اشکال فنی که اکنون اصلاح شده، به هر کسی اجازه می‌داد که شماره تلفن یا آدرس ایمیل کاربران را وارد کرده و بفهمد که آیا اطلاعات یک کاربر به حساب توئیتر وصل شده یا نه، و اگر وصل شده به کدام حساب خاص متصل است.

گروه امنیت اطلاعات رسانه‌ای تا کنون نتوانسته است به طور مستقل تعداد حساب‌های کاربری که تحت تاثیر حمله سایبری قرار گرفته‌اند را تایید کند ولی ظاهراً حدود ۵.۴ میلیون حساب کاربری طی این حمله در معرض خطر قرار گرفته بود.

توئتر در بیانیه‌ای که روز جمعه ۵ اوت (۱۴ مرداد) منتشر شد، اعلام کرد که «درباره اتفاق رخ داده، اقدامات لازم صورت داده شده.»

شرکت توئیتر همچنین گفته‌است که رمز کاربران فاش نشده است ولی با این حال به همه توصیه کرد که کلید‌های امنیتی سخت افزار یا تایید هویت دو مرحله‌ای را در حساب های توئیتر خود فعال کنند تا خطر دسترسی غیر مجاز هکرها به حداقل برسد.

XS
SM
MD
LG