لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۰

دستور ترکیه برای تخلیه یک منطقه مرزی با سوریه


منطقه مرزی میان کارکامیش و جرابلس
منطقه مرزی میان کارکامیش و جرابلس

مقامات ترکیه به دنبال برخورد چند خمپاره با شهری در نزدیکی مرز سوریه دستور به تخلیه آن دادند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری دوغان ترکیه گفت به دنبال برخورد چند خمپاره پرتاب شده از سوریه با محوطه شهرداری شهر مرزی کارکامیش، مقامات ترکیه از ساکنان شهر خواستند آن را تخلیه کنند.

به نقل از خبرگزاری دوغان، خمپاره ای که روز سه شنبه در کارکامیش منفجر شد از شهر جرابلس در سوریه و در مرز با ترکیه پرتاب شده است. شهر جرابلس تحت تصرف پیکارجویان روه موسوم به دولت اسلامی است، و این سومین بار در ۲۴ ساعت اخیر است که گلوله خمپاره از جرابلس به داخل کارکامیش شلیک می شود.

اتوبوس های متعددی در سطح شهر آماده شده اند تا ساکنان را به مناطق امن منتقل کنند. به گزارش خبرگزاری دوغان، نیروهای مرزی ترکیه در واکنش به پرتاب خمپاره از سوی داعش به سوی مواضع آنها در جرابلس تیراندازی کردند.

آنکارا گفته است به هر شکل ممکن از عملیات مختلف برای براندازی داعش در عراق و سوریه حمایت خواهد کرد، از جمله حمله ای احتمالی به شهر جرابلس که تحت سلطه داعش قرار دارد.

وزیر خارجه ترکیه روز سه شنبه در یک نشست خبری در آنکارا گفت که کشورش مصمم است با شبه نظامیان کرد و داعش، چه داخل ترکیه و چه خارج از آن، مبارزه کند، چرا که به گفته او، حملات به ترکیه از سوی این دو گروه پس از کودتای ناموفق ماه گذشته در ترکیه بیشتر شده است.

مولود چاووش اوغلو همچنین اضافه کرد ترکیه در حملاتی که از پایگاهی در شمال عراق انجام داده تا کنون حدود ۶۵۰ پیکارجوی عضو داعش را کشته است.

XS
SM
MD
LG