لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۱

نفتالی بنت اتهام «جاسوس بودن» زوج اسرائيلی بازداشت‌شده در ترکیه را رد کرد


نفتالی بنت - آرشو
نفتالی بنت - آرشو

نخست وزیر اسرائیل با رد اتهامات مطرح شده در رسانه‌های دولتی ترکیه مبنی بر جاسوس بودن یک زوج اسرائیلی زندانی در آن کشور، تاکید کرد که برای آزادی آنها تلاش می‌کند.

نفتالی بنت روز یکشنبه در بیانیه‌ای گفت که با خانواده دو اسرائیلی به نام‌های ناتالی و مودی اوکنین صحبت کرده و آنها را در جریان تلاش‌ها برای بازگرداندن‌ این زوج به اسرائیل قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی «آناتولی» ترکیه، دادگاهی در آن کشور روز جمعه این زوج اسرائیلی را به دلیل عکس گرفتن از محل سکونت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه - آن هم از داخل رستوران واقع در یک برج مخابراتی - به اتهام جاسوسی دستگیر کرد.

خبرگزاری آناتولی می‌گوید یکی از کارمندان رستوران پس از مشاهده عکس گرفتن این زوج از محل اقامت اردوغان، پلیس را باخبر کرد.

در همین حال، یکی از خبرنگاران رویترز به نقل از یک خبرنگار و یک شبکه اسرائيلی نوشته است که یک روز پیش از دستگیری این زوج اسرائيلی در ترکیه، طرحی برای «به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارامنه» به پارلمان اسرائیل ارائه شده بود.

این خبرنگار می‌نویسد، اگرچه بعید است این طرح تصویب شود، اما ترکیه به دقت این موضوع را زیر نظر دارد.

حاکمان ترکیه نسل‌کشی ارامنه در دوران امپراتوری عثمانی را انکار می‌کنند؛ اما بسیاری از کشورها از جمله آمریکا آن واقعه را یک نسل‌کشی دانسته‌اند.

XS
SM
MD
LG