لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۳

اعلام منع رفت و آمد در دیاربکر؛ درگیری‌‌ بین کردها و پلیس ترکیه ادامه دارد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

درگیری بین شورشیان حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و نیروهای پلیس آن کشور در مناطق جنوب شرقی ترکیه، با وجود اعلام قانون منع رفت و آمد، روز پنجشنبه نیز ادامه یافت.

به گزارش خبرنگار صدای آمریکا، با وجود اعلام قانون منع رفت و آمد در سه استان دیاربکر، ماردین و حکاری، درگیری بین کردها و نیروهای انتظامی ترکیه در این مناطق همچنان ادامه دارد.

وضعیت فوق العاده و منع تردد در ناحیه شور استان دیاربکر، زمانی اعلام شد که درگیری‌ها با گذشت سیزده روز از ترور "طاهر الچی" رئیس کانون وکلای شهر دیاربکر ادامه یافت.

بر اساس اعلام پلیس ترکیه، تاکنون ۱۰ نفر از شبه نظامیان پ.ک.ک در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

ماموران پلیس روز سه شنبه مانع برگزاری یک تجمع اعتراضی در منطقه ینی شهیر – در مجاورت ناحیه شور – شدند، که این اقدام پلیس با پرتاب مواد آتش زا و نارنجک های دست ساز از سوی تجمع کنندگان روبرو شد.

نیروهای پلیس نیز در مقابل با پرتاب گاز اشک آور و استفاده از ماشین های آب پاش برای متفرق کردن معترضان اقدام کردند.

از ماه ژوییه گذشته که آتش بس دو ساله میان حزب کارگران کردستان و دولت ترکیه شکسته شد، صدها نفر در درگیری های متعدد جان خود را از دست داده اند.

پ.ک.ک پیش از انتخابات سراسری آبان ماه اعلام پایان آتش بس کرد و حزب حاکم رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پس از پیروزی در آن انتخابات، مبارزه با این گروه را تا "انحلال کامل آن" وعده داد.

XS
SM
MD
LG