لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۱۸

حمله جت های ترکیه به مواضع پ.ک.ک پس از شبیخون شبانه به کاروان ارتش


هواپیماهای اف-۴
هواپیماهای اف-۴

هواپیماهای جنگی ترکیه در حمله ای شبانه، مواضع شورشیان کردی را بمباران کردند. این حمله پس از آن صورت گرفت که شورشیان به کاروان خودروهای ارتش ترکیه نزدیک مرز عراق و ایران حمله کردند.

ارتش ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد هواپیماهای F-۴ و F-۱۶ به ۱۳ هدف حمله کردند. آنها مواضع گروه غیرقانونی حزب کارگران کردستان ترکیه یا پ.ک.ک را بمباران کردند.

در حمله شبانه روز یکشنبه پ.ک.ک به کاروان ارتش ترکیه، از بمب های کنار جاده ای استفاده شد که به دو خودروی زرهی ارتش به شدت آسیب زد و تعداد اعلام نشده ای از سربازان ترک را کشت.

پلیس ضد شورش در دیاربکر
پلیس ضد شورش در دیاربکر

شورشیان پ.ک.ک اعلام کردند که آنها ۱۵ سرباز ترکیه را کشتند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش ترکیه گفت است ۱۶ سرباز کشته و ۶ تن دیگر مجروح شدند.

به دنبال این حمله، احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه سفر خود به شهر قونیه را که برای تماشای یک مسابقه فوتبال به آنجا رفته بود، کوتاه کرد و به سرعت به آنکارا بازگشت تا در جلسه فوری با تیم امنیتی خود شرکت کند.

از سوی دیگر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه غمگینی خود را از خبر حملات اعلام کرد. او گفت حمله به کاروان ارتش در حالی صورت گرفت که سربازان سرگرم خنثی کردن مین ها بودند.

اردوغان در بیانیه ای ابراز امیدواری کرد که ارتش یک "استراتژی جدید" برای "مبارزه با ترور" اتخاذ کند. او گفت: "ما مصمم به ادامه مبارزه با ترور هستیم."

XS
SM
MD
LG