لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۰

تلاطم در آسمان ترکیه؛ ۱۲ مسافر شرکت هواپیمایی قطر مجروح شدند


آرشیو
آرشیو

مقامات فرودگاه دوبلین روز یکشنبه گفتند ۱۲ نفر از مسافران شرکت هواپیمایی قطر بر اثر ورود یک هواپیمای این شرکت به چاله‌های هوایی مجروح شدند و هشت نفر از مجروحان در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش آسوشیتدپرس هواپیمای قطری روز یکشنبه از دوحه عازم دوبلین بود.

فرودگاه دوبلین در بیانیه‌ خود گفت پرواز (کیو‌آر۰۱۷) که یک بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر، بود طبق برنامه، پیش از ساعت یک بعد از ظهر سالم به زمین نشست.

در این بیانیه آمده است که هواپیما هنگام پرواز بر فراز ترکیه درگیر تلاطم آب و هوایی شد و هنگام فرود خودروهای امداد منتظر آن بودند.

فرودگاه اعلام کرد همه مسافران هواپیما از نظر سلامتی بررسی شدند و سپس هشت نفر به بیمارستان منتقل شدند.

قطر ایرویز در بیانیه ای اعلام کرد که «تعداد اندکی از مسافران و خدمه هواپیما در جریان پرواز جراحات جزئی دیدند و اکنون تحت مراقبت های پزشکی هستند.»

قطر ایرویز گفت مشغول تحقیقات داخلی این رویداد است.

این حادثه پنج روز پس از آن رخ می دهد که در اثر تلاطم شدید هواپیمای خطوط هوایی سنگاپور در چاله‌های هوایی بر فراز اقیانونس هند یک مرد بریتانیایی ظاهرا بر اثر حمله قلبی جان خود را از دست داد و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند. این هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ از لندن به سنگاپور می‌رفت.

در حالی که مرگ و میر ناشی از تلاطم‌های آب و هوایی در سفرهای هوایی نادر است، مجروحیت‌ها در سال‌های اخیر بالا رفته است. برخی از هواشناسان و تحلیلگران هوانوردی می‌گویند گزارش‌های مربوط به تلاطم‌های هواپیماها در چاله‌های هوایی نیز در حال افزایش است که بطور بالقوه‌ اثر تغییرات آب و هوایی بر پرواز‌ها را نشان می‌دهد.

XS
SM
MD
LG