لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۲

تونس حمله به سفارت آمريکا را محکوم کرد


مدرسه آمریکایی مجاور سفارت آمریکا در تونس، یک روز پس از حمله تظاهرکنندگان خشمگین
مدرسه آمریکایی مجاور سفارت آمریکا در تونس، یک روز پس از حمله تظاهرکنندگان خشمگین
حزب اسلامگرای ميانه روی حاکم بر تونس مانند بسياری از شهروندان آن کشور حمله به سفارت آمريکا در تونس را محکوم کرده است و می گويد اينگونه خشونت ها پيشرفت آن کشور به سوی دموکراسی را که پس از دهه ها ديکتاتوری پای می گيرد به خطر می اندازد.

محوطه سفارت آمريکا و مدرسه آمريکايی مجاور آن روز شنبه يک روز پس از آن که چند هزار معترض به فيلم ويدئويی موهنی به پيامبر اسلام به سفارت حمله کردند، توسط پليس تونس محاصره شد. معترضان پرچم آمريکا را پاره کرده، برخی ساختمان های محوطه سفارت را غارت کرده و به آتش کشيدند. اين جمعيت سپس ده ها خودرو را آتش زدند. در اين حمله ۴ نفر کشته و ۴۹ نفر زخمی شدند. اين حرکت را بسياری در تونس محکوم کردند.

لطفی لاروسی شهروند تونسی می گويد: «ما صلح طلب هستيم. مخالف خشونتيم. فقط چند هزار نفر بودند که به سفارت آمريکا حمله کردند. ما برای اديان ديگر و ساير کشور ها احترام قائليم. آمريکا در اينجا مهمان ماست و ما بايد از سفارت آن ها حفاظت می کرديم. آنچه اينجا روی داد، خوب نبود.»

آنچه بيش از همه ناراحت کننده بوده حمله به يک مدرسه است. خوشبختانه قبل از نزديک شدن جمعيت، مسئولان مدرسه کودکان را به منزل هايشان فرستادند. اما تمام کامپيوترهای مدرسه غارت شده است .

حزب اسلامگرای «النهضه» که تونس را اداره می کند در بيانيه ای دشمنان انقلاب را موجب خشونت ها خوانده و آن را محکوم کرده است.
XS
SM
MD
LG