لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۴

پرزیدنت ترامپ در یک سخنرانی درباره ونزوئلا نسبت به خطرات سوسیالیسم هشدار می‌دهد


پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در سخنرانی در حمایت از خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون در ونزوئلا که ایالات متحده او را به عنوان رئیس جمهوری دوره گذار به رسمیت می شناسد، نسبت به «خطرات سوسیالیسم» هشدار می دهد.

کاخ سفید می گوید رئیس جمهوری آمریکا این سخنرانی را در «دانشگاه بین المللی فلوریدا» انجام خواهد داد. دولت ترامپ به موضع گیری علیه نیکلاس مادورو، رئیس جمهور سوسیالیست ونزوئلا، ادامه می دهد. دانشگاه محل سخنرانی پرزیدنت ترامپ در شهر میامی در ایالت فلوریدا در منطقه ای قرار دارد که مرکز تجمع ونزوئلایی ها در ایالات متحده است.

هر چند دونالد ترامپ گزینه مداخله نظامی در ونزوئلا را رد نکرده است، اما الیوت اینگل، رئیس دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، هفته پیش گفت قانونگذاران از چنین اقدامی حمایت نمی کنند.

روز شنبه، سه هواپیمای نظامی ترابری آمریکا مملو از محموله های امداد برای ونزوئلا در شهر مرزی «کوکوتا» در کلمبیا به زمین نشست و به حجم مواد غذایی و دارو در مرز افزود.

محموله های امداد که از ایالات متحده و بسیاری کشورهای دیگر فرستاده شده، هنوز به دست مردم ونزوئلا نرسیده است و در شهرهایی در کلمبیا، برزیل و جزیره کوراسائو قرار دارد.

نیکلاس مادورو می گوید محموله های امداد غیرضروری و غیرقانونی است.

ونزوئلا از کمبود مواد غذایی و دیگر مایحتاج روزانه رنج می برد و بدترین نرخ تورم در جهان را دارد. سه میلیون نفر- ده درصد جمعیت ونزوئلا- از آن کشور فرار کرده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG