لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۷

واکنش پرزیدنت ترامپ به مناظره دموکرات‌ها: امکان ندارد هیچ‌کدام رئیس جمهور شوند


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به آخرین منظره کاندیداهای حزب دموکرات که سه شنبه شب ۲۳ مهر برگزار شد، گفت این کاندیداها امکان پیروزی ندارند و برای همین است که به شکل غیرقانونی به دنبال استیضاح هستند.

پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه ۲۴ مهر ماه با انتشار پیامی در توئیتر گفت: امکان ندارد هیچ‌کدام از دموکرات‌هایی که دیشب دیدیم، بتواند به مقام ریاست جمهوری ایالات متحده برسد.

پرزیدنت ترامپ افزود: حالا می‌بینید چرا هیچ راهی غیر از بهانه کردن روند غیرقانونی استیضاح یکی از موفق‌ترین روسای جمهوری را ندارند.

چهارمین مناظره ۱۲ نامزد دموکرات در حالی سه شنبه شب در اوهایو برگزار شد که آنها اشاره‌ای گذرا به ایران داشتند.

در بخشی از این مناظره، از نامزدها درباره تصمیم پرزیدنت ترامپ درباره خروج از شمال سوریه پرسیده شد که همه آنها با این تصمیم مخالف بودند.

در این بین، سناتور امی کلوبشار از مینه‌سوتا در بحث خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه به توافق برجام و ایران اشاره کرد و گفت خروج از این توافق اتمی، بر خلاف همراهی ما با متحدین اروپایی‌مان بود.

خولیان کاسترو وزیر پیشین مسکن در دولت باراک اوباما نیز به ایران اشاره کرد و گفت: چرا باید کسی حرفهای پرزیدنت ترامپ را در مورد توافق جدید باور کند. برای مهار برنامه اتمی ایران، چهار سال پیش توافقی امضا شد اما او آنرا پاره کرد؛ توافقی که قویترین در نوع خود بود.

کاملا هریس سناتور کالیفرنیا نیز درباره خروج آمریکا از شمال سوریه نیز گفت: چهار گروه از تصمیم پرزیدنت ترامپ مبنی بر خروج از سوریه سود کردند: روسیه، ایران، اسد و داعش. این تصمیم بحرانی ساخته دست پرزیدنت ترامپ است.

بعد از اعلام پرزیدنت ترامپ برای خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه،‌ ارتش ترکیه به مواضع نیروهای کرد در این منطقه حمله کرد. اقدام آنکارا واکنش دیگر کشورها را در پی داشت.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته پیش، با رد انتقادها از تصمیم خود برای خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه، گفت که نمی‌خواهد آمریکا درگیر جنگ‌های بی‌پایان باشد و از زمان نامزدی در انتخابات گفته بود که هدف او بازگرداندن نیروهای آمریکا است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG