لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۳

پرزیدنت ترامپ فلسطین را به قطع کمک‌های مالی تهدید کرد


یک مقامِ ارشد فلسطینی روز چهارشنبه گفت ما تسلیم باج خواهی پرزیدنت ترامپ مبنی بر قطع کمک های مالی نمی شویم.

حنان عشراوی، مقام فلسطینی گفت: پرزیدنت ترامپ، خواست فلسطینیان برایِ صلح و آزادی و عدالت را تخریب کرده است. او گفت رئیس جمهور آمریکا چطور می تواند فلسطینیان را برای عواقب اقدامات غیر مسئولانه خود سرزنش کند. جزئیات بیشتر درگزارش مایکل براون.

روز سه شنبه پرزیدنت ترامپ توئیت کرد که اورشلیم یعنی سخت ترین بخش گفتگوها را از روی میز مذاکره برداشته است و اضافه کرد، وقتی فلسطینیها حاضر به گفت و گو برای صلح نیستند چرا ما باید این مبالغ کلان را به آنها بپردازیم.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت ایالات متحده آمریکا ممکن است کمک هایِ خود را به آن دسته از آژانس های سازمان ملل که کمک های بشردوستانه به فلسطینی ها ارائه می کنند را قطع کند.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت: «من فکر میکنم پرزیدنت ترامپ اساساً گفته است نمی خواهد هیچگونه کمک مالی را تا زمانی که فلسطینیها پای میز مذاکره باز گردند ادامه دهد. قطعنامه (مجمع عمومی) کمکی به این وضعیت نکرده. ما سعی می کنیم که در مسیرِ صلح حرکت کنیم، اما اگر چنین نشود، پرزیدنت کمک ها را ادامه نخواهد داد.»

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی می گوید ایالات متحده آمریکا با به رسمیت شناختنِ اورشلیم به عنوانِ پایتخت اسرائیل و جابجایی سفارت آمریکا به تل آویو، از مذاکرات صلح کنار کشیده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد ماه گذشته با اکثریت آرا به رسمیت شناخته شدن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل توسط آمریکا را رد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG