لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۲

ترامپ می گوید اظهاراتش درباره مسلمانان نیوجرسی را پس نمی گیرد


دونالد ترامپ کاندیدای جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا می گوید اظهاراتش درباره آمریکایی های مسلمان نیوجرسی "صحیح" بود و علی رغم اعتراض های وارده حاضر نیست سخنانش را پس بگیرد.

او پیشتر گفته بود که آمریکایی های مسلمان نیوجرسی حملات یازده سپتامبر را جشن گرفتند.

مسئولان ارشد نیوجرسی و مقامات قضایی در واکنش به این سخنان گفتند مراسم گسترده و عمومی هرگز رخ نداد و شواهدی در این باره وجود ندارد. ترامپ دو هفته پس از گفتن این سخنان، یک بار دیگر در مصاحبه با شبکه خبری ان‌بی‌سی اظهاراتش را تکرار کرد.

پیشتاز نامزدهای جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا گفت: "من حافظه خیلی خوبی دارم... چند سال پیش این را در تلویزیون دیدم و آن را هرگز فراموش نمی کنم."

ترامپ، میلیاردر آمریکایی و غول املاک و مستغلات این کشور ادعا کرد که گزارش هایی مبنی بر شادمانی مسلمانان آمریکایی در شهرهای مختلف نیوجرسی را در تلویزیون تماشا کرده است. او گفت کارمندانش در تلاش هستند تا ویدئوی این گزارش های تلویزیونی را پیدا کنند.

ترامپ گفت خودش این گزارش ها را از تلویزیون دیده ولی "بسیاری دیگر آن را شخصا دیده اند." او گفت: "شرکت من صدها پیام تلفنی دریافت کرده که می گویند چنین شادمانی هایی را به چشم دیده اند و مشاهده کرده اند که آن افراد در خیابان پایکوبی می کردند." او همچنین گفت صدها توییت در تایید این مسئله شده است.

دونالد ترامپ گفت: "هم من این را دیدم و هم بسیاری دیگر. چرا باید حرفم را پس بگیرم. من این کار را نمی کنم."

نامزد جنجالی جمهوری خواهان که مقام اول نظرسنجی ها را به خود اختصاص داده همچنین گفت: "طرح باراک اوباما برای پذیرفتن ده هزار پناهجوی سوری در آمریکا در سال ۲۰۱۶ تمام چیزی که اوباما در ذهن دارد نیست." او گفت اوباما قصد دارد ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار پناهجوی سوری را در آمریکا بپذیرد.

XS
SM
MD
LG