لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۱

پرزیدنت ترامپ با اشاره به تماس با رهبران دیگر کشورها: وظیفه قانونی من است که در مورد فساد تحقیق کنم


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت به لحاظ قانون اساسی وظیفه دارد هرگونه فساد را بررسی کند و این امر ارتباطی به کاندیدای رقیب او در انتخابات سال آینده ندارد.

پرزیدنت ترامپ روز جمعه ۱۲ مهر پیش از ترک کاخ سفید به خبرنگاران گفت: این ربطی به سیاست ندارد و مربوط به فساد است. اگر به قانون اساسی نگاه بیاندازید می‌بینید که در کنار دیگر موارد، وظیفه بررسی فساد هم آمده است. من وظیفه و مسئولیت قانونی دارم.

وقتی خبرنگاران از او پرسیدند ولی این تحقیق ممکن است در مورد رقیب احتمالی انتخاباتی باشد، پرزیدنت ترامپ گفت: اگر فساد باشد به لحاظ قانونی باید بررسی شود. این که در مورد چه کسی است، امری سیاسی و بی‌ارتباط است.

دموکرات ها در کنگره تمرکز خود را بر مکالمه تلفنی پرزیدنت ترامپ با رهبر اوکراین و درخواست از او برای کمک به یافتن تخلفات جو بایدن، رقیب دموکرات او و پسرش هانتر بایدن گذاشته‌اند.

نظرسنجی‌های متعدد نشان می دهد که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بایدن می‌تواند پرزیدنت ترامپ را شکست دهد.

با وجودی که نظرسنجی ها از حمایت روزافزون مردم از استیضاح حکایت دارد، اما همین نظرسنجی ها نشان می دهد که حامیان ترامپ قویتر از پیش از او پشتیبانی می‌کنند.

پرزیدنت ترامپ ضمن رد هرگونه تخلف، مکالمه تلفنی‌اش با رئیس جمهوری اوکراین را «تماسی بی عیب و نقص» توصیف کرده است.

ادم شیف، رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده، به چهره تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهوری آمریکا بدل شده است. او چهارشنبه به خبرنگاران گفت دموکرات ها مصمم هستند تحقیقات‌شان را به سرعت به پیش ببرند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG