لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۰

پرزیدنت ترامپ در هند به حذف البغدادی، پسر بن لادن و قاسم سلیمانی به عنوان نمادهای افراط‌گرایی اسلامی اشاره کرد


پرزیدنت ​ترامپ در یک کنفرانس خبری در هند با اشاره به دستاوردهای ایالات متحده در نبرد با تروریسم و افراط‌‌گرایی اسلامی گفت که آمریکا چند ماه پیش ابوبکر البغدادی، حمزه بن لادن، و قاسم‌ سلیمانی «‌کسی که پدر بمب‌های کنار جاده‌ای بود» را از بین برد.

رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه ششم اسفند در کنفرانس خبری در هند به سیاست دولت خود در حوزه خارجی نیز پرداخت و در بخشی از سخنانش درباره ونزوئلا گفت که وضعیت ونزوئلا را از نزدیک دنبال می‌کند و تحریم‌هایی سنگین‌تر علیه ونزوئلا در راه است.

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال تحریم شدن شرکت‌های هندی که با واسطه از ونزوئلا نفت می‌خرند، گفت که هنوز برای صحبت کردن در این مورد زود است؛ ولی «می‌توانم بگویم تحریم‌های سنگین‌تری علیه ونزوئلا در راه است.»

خبرنگاران در مورد مسائلی مانند قانون شهروندی در هند از پرزیدنت ترامپ پرسیدند که او گفت در این مورد نظری ندارد، چون مربوط به مردم هند است.

از پرزیدنت ترامپ در مورد وضعیت کشمیر و موضع آمریکا سوال شد که او در پاسخ موضوع کشمیر را مسئله‌ای بزرگ و در عین حال قدیمی بین هند و پاکستان دانست.

رئیس جمهوری آمریکا در مورد وضعیت مذاکرات تجاری با هند گفت: ما دیپلماسی خوبی با هند داریم و هنوز باید در مورد این که روابط دو طرفه باشد کار کنیم و امیدوارم به یک معامله برسیم.

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به پرسشی در مورد آینده هند به عنوان بازیگری جهانی گفت که هند هم اکنون بازیگر بزرگی است و خواهد بود و کشور بزرگی از لحاظ پتانسیل ثروت است که نظام آموزشی آن رو به بهبود است. وی افزود:‌ «دانشجویان هندی زیادی داریم که به آمریکا می‌آیند. آینده هند به ویژه با مدریت نخست وزیری چون مودی، بسیار درخشان خواهد بود.»

پرزیدنت ترامپ که برای یک سفر دو روزه به هند سفر کرده است، روز سه‌شنبه ۶ اسفند ماه، اعلام کرد که هند برای خرید بیش از سه میلیارد دلار تجهیزات نظامی پیشرفته از جمله بالگرد قرارداد امضاء کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که رهبران دو کشور پس از این مذاکرات در «توافق تجاری» نیز پیشرفت داشته اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG