لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۷

دونالد ترامپ رئیس ستاد انتخاباتی خود را اخراج کرد


کوری لواندوسکی  رئیس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ.
کوری لواندوسکی  رئیس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ.

دونالد ترامپ، نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، روز دوشنبه کوری لواندوسکی رئیس ستاد انتخاباتی خود را اخراج کرد.

لواندوسکی به ترامپ کمک کرده بود همه رقبای جمهوریخواه خود را در انتخابات درون حزبی شکست دهد و آنها را از صحنه رقابت ها خارج کند.

ترامپ اکنون منتظر آن است که رسما در کنوانسیون حزب جمهوریخواه به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر معرفی شود و با کاندیدای دموکرات ها رقابت کند.

کوری لواندوسکی اخیرا با پرونده "ضرب و جرح" یک خبرنگار زن ۲۸ ساله یک نشریه دست راستی در ایالت فلوریدا روبرو بود، اما پلیس فلوریدا اتهامات علیه لواندوسکی را پس گرفت.

اخراج لواندوسکی چالش دیگری برای آقای ترامپ است. او پیشتر به خاطر اظهارات جنجال برانگیزش، به ویژه در مورد مسائل نژادی، با مخالفت ها و سرزنش های سران حزب جمهوریخواه روبرو شده بود.

از سوی دیگر، رویترز می گوید اخراج لواندوسکی ممکن است همچنین گامی برای کاهش نگرانی های جمهوریخواهان باشد که می گویند دونالد ترامپ، میلیاردر نیویورکی ممکن است تحت تاثیر مشاوره های بد و متناقض دستیارانش اظهارات جنجالی را مطرح کرده باشد.

لواندوسکی همیشه در کنار ترامپ در صحنه های انتخاباتی حضور داشت و در اظهاراتی کوتاه پس از اخراجش که در شبکه سی.ان.ان منتشر شد، دونالد ترامپ را کاندیدای بهتری از هیلاری کلینتون خواند.

XS
SM
MD
LG