لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۲

پرزیدنت ترامپ در انتقاد دوباره از چین: می توانستند جلوی سرایت مرض را بگیرند اما این کار را نکردند


رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به این که چین ناامیدانه در تلاش برای منحرف کردن افکار عمومی است، تاکید کرد که آن‌ها به راحتی می‌توانستند جلوی سرایت مرض را بگیرند، اما این کار را نکردند.

پرزیدنت دونالد ترامپ در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت که «سخنگو از طرف چین حرف‌های احمقانه می‌زند، در حالی‌که ناامیدانه در تلاش هستند [افکار عمومی را] از درد و رنجی که کشورشان در سراسر جهان گسترش داده منحرف کنند.»

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه با اشاره به «پخش اطلاعات نادرست و پروپاگاندا» علیه ایالات متحده و اروپا این اقدامات را مایه ننگ توصیف کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان این که همه این‌ها دستور از بالا است، افزود که آن‌ها به راحتی می‌توانستند جلوی سرایت مرض را بگیرند، اما این کار را نکردند.

پیش از این نیز پرزیدنت ترامپ، روز چهارشنبه در واکنش به موضع چین در پیامی گفته بود که چین جان باختن صدها هزار تن در پی شیوع ویروس کرونا در جهان را به گردن همه غیر از خودش، انداخته است.

به نظر می‌رسد اشاره رئیس جمهوری آمریکا به گفته‌های ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین، باشد که در واکنش به نامه پرزیدنت ترامپ به دبیرکل سازمان بهداشت جهانی گفته بود ایالات متحده تلاش دارد چین را بدنام کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG