لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۹

ادامه تعطیلی بخش هایی از دولت فدرال؛ پرزیدنت ترامپ بار دیگر از دموکراتها خواست با او به توافق برسند


آرشیو
آرشیو

در هشتمین روز از تعطیلی بخش‌هایی از دولت آمریکا، پرزیدنت ترامپ یک بار دیگر اعلام کرد که در انتظار دموکرات ها است تا بر سر «امنیت مرزی» با او توافق کنند. پرزیدنت ترامپ امروز توئیت جدیدی در این مورد منتشر کرد.

او نوشت، من در کاخ سفید منتظر دموکرات‌ها هستم تا بیایند و بر سر امنیت مرزی به توافق برسیم. اما آنچه شنیده ام، حاکی است که آنها بیشتر بر روی آزار و اذیت رئیس جمهوری تمرکز کرده اند و به همین جهت برای متوقف کردن جرم و جنایت و پیشبرد ارتش ما وقت ندارند.​

پرزیدنت ترامپ همچنین در توئیت دیگری با اشاره به دو کودک مهاجری که در تاسیسات دولتی نگهداری از مهاجران در آمریکا جان خود را از دست دادند نوشت، مرگ هر کودکی و افراد دیگر به طور مشخص «تقصیر دموکرات ها» و «سیاست های مهاجرتی رقت انگیز آنها است» که به گفته او، اجازه می دهند مردم فکر کنند که می توانند به طور غیرقانونی وارد کشور ما شوند. او در ادامه نوشت: اگر ما یک دیوار داشتیم، آنها حتی سعی نمی‌کردند چنین کاری کنند.

به گفته رئیس جمهوری آمریکا، دو کودک یاد شده مدت ها پیش از آن که به مرزبانی تحویل داده شوند، بیمار بودند. او نوشت، پدر یک دختر بچه گفته بود که مرگ وی تقصیر ماموران نبوده و او چند روز به فرزندش آب نداده بود.

پرزیدنت ترامپ در ادامه این توئیت که روز شنبه منتشر کرد نوشته است «گشت مرزی به دیوار احتیاج دارد و دیوار به همه این مسائل پایان می دهد.»

انتظار می‌رود تعطیلی موقت بخش‌هایی از دولت فدرال ایالات متحده، تا سوم ژانویه (۱۳ دی ماه) و آغاز به کار کنگره جدید، ادامه پیدا کند.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG