لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۴

دونالد ترامپ از یک قاضی فدرال خواست توییتر را مجبور به پس دادن حساب کاربری او کند


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا (آرشیو)
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا (آرشیو)

به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا، روز جمعه از یک قاضی فدرال در ایالت فلوریدا خواست توییتر را وادار به پس دادن حساب کاربری او کند.

توییتر در ماه ژانویه به دلیل «خطر تحریک خشونت» حساب کاربری آقای ترامپ را حذف کرد.

حساب‌های کاربری دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی توییتر، فیسبوک، و یوتیوب پس از حمله گروهی از هوادارانش به ساختمان کنگره آمریکا در ششم ماه ژانویه، معلق شد. این شبکه‌ها گفتند به دلیل نگرانی بابت تشویق به اعمال خشونت بیشتر این تصمیم را گرفتند.

وکلای رئیس جمهوری پیشین آمریکا در این پرونده که خبرگزاری بلومبرگ آن را گزارش داده است، استدلال کرده‌اند که قدرت و نفوذ توییتر در گفتمان‌های سیاسی کشور، «غیر قابل سنجش» است و در تاریخ، «بی‌سابقه» بوده است.

توییتر در زمان مسدود کردن حساب آقای ترامپ گفته بود که توییت‌های او سیاست‌های این شبکه اجتماعی را نقض کرده است.

آقای ترامپ در شکایت دادگاه استدلال کرده است که این شبکه اجتماعی به طالبان اجازه می‌دهد تا در مورد پیروزی‌های نظامی خود در سراسر افغانستان مرتب توییت کنند، اما در دوران ریاست جمهوری او، به توییت‌هایش برچسب «اطلاعات گمراه‌کننده» می‌زد و آنها را به دلیل «تجلیل خشونت» ناقض قوانین خود می‌دانست.

بر اساس بند ۲۳۰ قانون «رفتار سالم در ارتباطات»، شبکه‌های اجتماعی اجازه دارند محتوایی را که نامناسب هستند و یا استانداردهای آنها را نقض می‌کند را حذف کنند. اما آقای ترامپ و تعدادی دیگر از سیاستمداران معتقد هستند توییتر و فیس‌بوک از این قانون سوء استفاده می‌کنند و باید مصونیت حقوقی آنها لغو شود و یا آن را پس از اجرای پیش‌شرط‌هایی تعیین شده توسط دولت به دست آورند.

دونالد ترامپ، پیش از آن که از توییتر کنار گذاشته شود، بیش از ۸۸ میلیون دنبال‌کننده در این شبکه اجتماعی داشت.

XS
SM
MD
LG