لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۹

ارسال پهپاد کار دست جمهوری اسلامی داد؛ آمریکا یک فرد و چهار نهاد مرتبط را تحریم کرد


پهپاد مهاجر ۶ ایران
پهپاد مهاجر ۶ ایران

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که یک فرد و چهار نهاد مرتبط با همکاری های نظامی اخیر ایران با روسیه را در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار داده است.

فردی که در بیانیه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده از او نام برده شده است، رحمت‌الله حیدری مدیرعامل شرکت بهارستان کیش و یکی از اعضای هیات مدیره این شرکت هوایی است. در میان تحریم شدگان اما نام سه نهاد هم دیده می‌شود .

فرودگاه سفیران در تهران به دلیل انجام و هماهنگی پروازهای نظامی روسیه بین ایران و روسیه و پروازهایی که منجر به ارسال پهپادهای ساخت ایران به روسیه جهت استفاده در جنگ اوکراین بوده است، شرکت بهارستان کیش به دلیل انجام تحقیقات و توسعه برنامه پهپادی جمهوری اسلامی و ساخت پهپادهای ارسالی به روسیه و همچنین شرکت پرآور که ارتباط نزدیکی با دانشگاه امام حسین دارد به دلیل ساخت و تهیه موتورهای پهپادی مورد تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته‌اند.

در نتیجه اقدام روز پنج‌شنبه، کلیه اموال و منافع متعلق به این افراد و نهادها که در ایالات متحده یا تحت کنترل ایالات متحده است مسدود شده و به وزارت خزانه‌داری گزارش می‌شود.

طبق مقررات خزانه‌داری ایالات متحده کلیه معاملات توسط افراد آمریکایی یا در داخل ایالات متحده (از جمله معاملات ترانزیت از ایالات متحده) که شامل هرگونه منافع مالی برای این افراد و نهادها می‌شود ، ممنوع است.

XS
SM
MD
LG