لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۶

کلی کرفت سفیر آمریکا در سازمان ملل: به تلاش برای حفظ تحریم تسلیحاتی علیه رژیم جنایتکار ایران ادامه می‌دهیم


کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد
کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد

کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، بار دیگر بر عزم ایالات متحده بر حفظ تحریم تسلیحاتی علیه ایران و ایستادگی در کنار اسرائیل و کشورهای عرب تاکید کرد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه چهارم شهریور و در جریان سخنرانی در شورای امنیت ضمن تقدیر از توافق تاریخی عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی، گفت: «همکاری مستقیم نظامی از طریق مقابله با تهدیدها و اقدامات برهم‌زننده ایران در خاورمیانه و فراتر از آن، به نفع تمامی منطقه است. ایران، سال‌ها و تا همین امروز، با نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشته و به شبه‌نظامیان و گروه‌های تروریستی سلاح‌هایی می‌دهد که قدرت مرگبار آن صرف کشتار و معلولیت مردان، زنانِ، و کودکان در سرتاسر خاورمیانه می‌شود.»

کلی کرفت افزود: «در حالی که اعضای شورای امنیت تاکنون اراده‌ای برای مقابله با تهدید هر روزه علیه صلح و امنیت نشان نداده‌اند، ایالات متحده در کنار کشورهای عرب و اسرائیل ایستاده و به کار برای حفظ تحریم تسلیحاتی علیه رژیم جنایتکار ایران ادامه می‌دهد.»

خانم کرفت همچنین در توئیتی که این بیانیه را منتشر کرد، نوشت: «ایالات متحده مردم ایران یا منطقه را تنها نخواهد گذاشت. ما هرگز اجازه نخواهیم داد که ایران – بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان – آزادانه به خرید و فروش جنگ‌افزار بپردازد. سایر اعضای شورای امنیت سازمان ملل که از تلاش‌های ما حمایت نمی‌‌کنند، اکنون در کنار تروریست‌ها ایستاده‌اند. جای شگفتی نیست که ما امروز به این جا رسیده‌ایم. همه اعضای شورای امنیت از حق ما برای فعال کردن مکانیسم ماشه [بازگرداندن تحریم‌ها] بر اساس قطعنامه شورای امنیت، آگاه بودند و ما این کار را، در شرایط فقدان شجاعت و شفافیت اخلاقی این شورا، انجام دادیم.»

ایالات متحده آمریکا در تلاش برای ادامه تحریم تسلیحاتی ایران است که در ماه اکتبر منقضی می‌شود.

XS
SM
MD
LG